Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce odbędą się na Stadionie Śląskim

0
Konferencja w UMWŚ, 17.11.2020r., fot. Patryk Pyrlik UMWS

Dzisiaj (17 listopada) na konferencji prasowej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego oficjalnie potwierdzono informację, że Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce odbędą się w czerwcu przyszłego roku na Stadionie Śląskim.

Jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, dzisiaj z dziennikarzami spotkali się: Jakub Chełstowski – marszałek województwa śląskiego, Christian Milz – dyrektor Europejskiego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych, wicemarszałek Wojciech Kałuża, Jan Widera – prezes Stadionu Śląskiego i Bartłomiej Kowalski – radny sejmiku, zastępca przewodniczącej Komisji Sportu, Turystyki i Rekreacji. Poinformowano, że w dniach 19 i 20 czerwca 2021 r. Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce odbędą się na Stadionie Śląskim zwanym „Kotłem Czarownic”.

– Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce w województwie śląskim, na Stadionie Śląskim, to ogromny sukces – mówi marszałek Jakub Chełstowski. – Sukces zarówno sportowy i promocyjny, ale także jestem pewien, że to przyniesie korzyści dla turystyki i gospodarki. Przyznanie tak ważnego wydarzenia potwierdza, że Narodowy Stadion Lekkoatletyczny to wyjątkowy obiekt na sportowej mapie Polski i Europy. W Kotle Czarownic podczas Memoriału im. Janusza Kusocińskiego, czy Memoriału im. Kamili Skolimowskiej możemy podziwiać najlepszych w Europie i na świecie sportowców. Za każdym razem potwierdzamy profesjonalizm w przygotowaniu tych wydarzeń. W przyszłym roku na Stadionie Śląskim odbędą się mistrzostwa świata w sztafetach. To kolejny dowód, że potencjał naszego stadionu jest ceniony przez sportowców i osoby odpowiedzialne za wybór najlepszych miejsc do przeprowadzenia zawodów. Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce na Stadionie Śląskim będą szansą dla województwa śląskiego. Będziemy mogli zaprezentować walory turystyczne, kulturalne oraz umocnić naszą markę jako województwo dynamiczne się zmieniające, czerpiące z dziedzictwa i śmiało patrzące w przyszłość – stwierdził marszałek Chełstowski.

– Rzym będzie organizował Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy w 2024 r., co podrażniło, oczywiście w pozytywnym sensie znaczeniu tych słów, nasze ambicje – powiedział wicemarszałek Kałuża. – Drużynowe Mistrzostwa Europy to nasza błyskawiczna odpowiedź. Chcemy walczyć o najbardziej prestiżowe zawody, których gospodarzem byłoby nasze województwo, a areną – Stadion Śląski.

Bartłomiej Kowalski podkreślił, że jednym z celów jest dostanie się do kalendarza Diamentowej Ligi. Zwłaszcza, że mityngi – im. Janusza Kusocińskiego i Kamili Skolimowskiej – były bardzo mocno obsadzone.

– Dysponujemy pięknym obiektem i bardzo dobry, profesjonalnym sztabem organizacyjnym – mówi prezes Widera. – A to przecież ogromne atuty.

– Śląsk ma bardzo wiele do zaoferowania, posiada ogromny potencjał – potwierdził dyrektor Christian Milz.

W przyszłym roku reprezentacja Polski będzie na Stadionie Śląskim bronić złotego medalu wywalczonego na Drużynowych Mistrzostwach Europy w Lekkoatletyce, które 2 lata temu odbyły się w Bydgoszczy.

(pp)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here