Duży pożar na terenie zakładu produkcji papieru

0
Pożar na terenie zakładu produkcji papieru w Tychach Czułowie; fot. Tychy24.net

Strażacy gaszą duży pożar, który wybuchł dzisiaj (21 listopada) wieczorem na terenie zakładu produkcji papieru i tektury w Tychach Czułowie przy ul. Katowickiej. W akcji uczestniczą strażacy nie tylko z Tychów.

Jak poinformował nas mł. kpt. Mateusz Cierpiał, oficer dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tychach, zgłoszenie o pożarze na terenie zakładu produkcji papieru w Czułowie przyjęto o godz. 18.29. Zapaliło się składowisko makulatury. Pożar zgłosił pracownik zakładu.  W akcji gaszenia uczestniczy w sumie 12 zastępów straży pożarnej z Tychów, Katowic, Pszczyny i Mikołowa.

Więcej szczegółów usłyszeliśmy od st. kpt. Tomasz Kostyry, oficera prasowego KM PSP w Tychach: pali się sterta makulatury o wysokości 4 metrów, znajdująca się poza halami magazynowymi. Pożar objął 150 metrów kwadratowych. Wśród strażaków gaszących tę górę papieru jest m.in. siedem zastępów KM PSP w Tychach, trzy zastępy strażaków z komendy w Katowicach, po jednym zastępie z komendy pszczyńskiej i mikołowskiej.

Według ostatnio uzyskanych informacji pożar już się nie rozprzestrzenia. Trwa tłumienie żarzących się warstw tekturowej pryzmy. W tym celu rozgarnia się ją przy użyciu ciężkiego sprzętu należącego do zakładu (np. spychaczy) i odkryte w ten sposób warstwy zalewane są wodą. Ze względu na rozmiary pryzmy akcja dogaszania, jak słyszymy, potrwa jeszcze jakiś czas.

Przyczyna pożaru jest na razie nieznana.

(vis)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here