Dwa kolejne wyzdrowienia, ale liczba zachorowań wzrosła do 102

0
fot. ilustr. leo2014 z Pixabay

Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach poinformował dzisiaj (25 marca o godz. 17.52) o dwóch kolejnych przypadkach pokonania choroby COVID-19 wywołanej przez koronawirus. Zła wiadomość to ta, że liczba zachorowań w województwie śląskim wzrosła do 102.

Dzisiaj (25 marca) dwie osoby wyszły ze szpitala zakaźnego w Raciborzu. Chodzi o mieszkańca Rybnika i jego żonę. Mężczyzna jest w sile wieku. Ponad dwa tygodnie, po tym, jak wrócił z Włoch, trafił do rybnickiego szpitala z objawami koronawirusa. Niedługo po nim do szpitala przywieziona została także jego żona. Byli to pierwsi pacjenci ze stwierdzonym zakażeniem COVID-19 w raciborskiej placówce.

– Z informacji, które otrzymywaliśmy ze szpitala, pacjenci przez cały okres hospitalizacji byli w dobrym stanie – mówi Jarosław Wieczorek, wojewoda śląski. – Teraz badania próbek wykazały wyniki ujemne, a to znaczy, że organizmy pokonały wirusa. To dobra wiadomość. Na te chwilę mamy już w sumie 3 osoby, które zostały wyleczone.

W województwie śląskim wciąż wzrasta jednak liczba zakażonych koronawirusem. Ostatnio szpital zakaźny Megrez w Tychach przyjął starszą kobietę w dobrym stanie zdrowia. To mieszkanka powiatu bielskiego; zakaziła się od osoby z najbliższego otoczenia.

W swoim domu, w izolacji, przebywa mężczyzna w sile wieku z powiatu częstochowskiego. Mężczyzna jest w dobrym stanie zdrowia; zakaził się od osoby z otoczenia.

Natomiast w ciężkim stanie zdrowia do szpitala w Zawierciu trafił starszy mężczyzna z powiatu tarnogórskiego. Służby sanitarne ustalają okoliczności zakażenia.

Pod nadzorem sanepidu w Katowicach jest mężczyzna w sile wieku, który zaraził się najprawdopodobniej w pracy. Nie ma uciążliwych objawów choroby. Przebywa obecnie w izolacji domowej.

ŚUW podał (25 marca, godz. 17.52) aktualną sytuację epidemiologiczną w regionie: w województwie śląskim hospitalizowanych jest 111 osób, objętych kwarantanną – 10 177, a nadzorem – 8112.

Ministerstwo Zdrowia 25 marca o godz. 17.45 poinformowało, że w województwie śląskim zanotowano 102 przypadki zachorowań, liczba zgonów – 2. W całej Polsce liczba zachorowań wzrosła do 1031, liczba zgonów do 14.

(pp)

Pierwszy pacjent na Śląsku wyleczony z COVID-19

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here