Dwa mandaty, bo było mu zimno

0
Jednoślad został odholowany na policyjny parking; fot. KPP Mikołów

Zatrzymany 25-latek jechał motocyklem, chociaż nie miał uprawnień do kierowania jednośladem. W mieście poruszał się z prędkością bliską 150 km/h.

Jak informują policjanci z mikołowskiej grupy „Speed”, 25-letni mężczyzna z Żor wsiadł na motocykl i z prędkością 148km/h poruszał się po terenie Orzesza. W ręce mundurowych trafił 12 października po godz. 8.00.

Zatrzymany do kontroli został na ulicy Publicznej. Jechał bardzo szybko, chociaż panowały niesprzyjające warunki atmosferyczne. Okazało się, że nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem. Swój pośpiech tłumaczył niską temperaturą podczas jazdy i chęcią szybkiego powrotu do domu.

25-latek został ukarany dwoma mandatami po 300 zł, a jego pojazd odholowany został na policyjny parking.

Policja apeluje:

zmienna aura nie ułatwia jazdy, zwłaszcza rano i wieczorem, kiedy temperatura spada w okolicę zera. Nagłe opady deszczu, śliska nawierzchnia czy też brak umiejętności jazdy w takich warunkach powodują, że na drodze dochodzi do licznych zdarzeń drogowych.

Na warunki atmosferyczne nie mamy niestety żadnego wpływu, ale poprzez przestrzeganie zasad ruchu drogowego, technik kierowania pojazdami, odpowiedzialne zachowanie, a także odpowiednie wyposażenie naszego pojazdu możemy zwiększyć swoje i innych bezpieczeństwo.

(J)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here