Dwie osoby poszkodowane, trzy uszkodzone samochody. Sprawcą wypadku 83-latek

1
fot. KPP Mikołów
Reklama

Dwie osoby poszkodowane oraz trzy uszkodzone samochody – to bilans wczorajszego (4.07) wypadku, do którego doszło w Mikołowie na skrzyżowaniu ulic Przelotowej i Darwina. Kierujący daewoo matiz mieszkaniec Rudy Śląskiej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia w dwoma innymi pojazdami. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 83-latka. Złożą też wniosek o skierowanie go na badania lekarskie w celu ustalenia ewentualnych przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami.

Do zdarzenia drogowego doszło w niedzielę, 4 lipca około godziny 18.30 w Mikołowie. Jak ustalili skierowani na miejsce policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, kierujący daewoo matiz 83-letni rudzianin, jadąc ulicą Przelotową w kierunku Rudy Śląskiej, chcąc wykonać manewr skrętu w ulicę Darwina, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu z przeciwnego kierunku renault megane. Na skutek czołowego zderzenia się obu pojazdów uszkodzeniu uległ także samochód marki fiat, który poruszał się za daewoo.

Uczestniczący w wypadku kierowcy byli trzeźwi. 83-letniemu sprawcy zdarzenia mundurowi zatrzymali prawo jazdy. Policjanci podjęli również decyzję o zasadności skierowania seniora na badania lekarskie, które wykażą ewentualne przeciwwskazania do prowadzenia pojazdów mechanicznych.

83-letni mężczyzna wraz ze swoją 78-letnią żoną trafili do szpitala. Kobieta doznała między innymi złamania kości nogi. Dalsze czynności w sprawie wypadku prowadzi Wydział Kryminalny mikołowskiej komendy.

(t), źródło: KPP Mikołów

Reklama
Reklama

1 KOMENTARZ

  1. …gdy na drodze, za kierownicą, pojawia się „dziadek”. Masz gwarantowane, niespodziewany i duży…., wydatek……, he he he…….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here