Dwie osoby wyzdrowiały, czyli już 6 osób na Śląsku pokonało koronawirusa, ale zmarło 8

0
fot. ilustr. Cico Zeljko z Pixabay

Śląski Urząd Wojewódzki poinformował 31 marca o godz. 20.28 o dwóch kolejnych osobach z województwa śląskiego chorych na COVID-19, które wyzdrowiały i opuściły szpital. W sumie więc do tej pory już 6 osób na Śląsku wyzdrowiało, ale zmarło 8 osób.

ŚUW podał dzisiaj dobrą informację: ze Szpitala Śląskiego w Cieszynie wyszły dwie osoby, które chorowały wcześniej na COVID-19, ale wyzdrowiały. Chodzi o kobietę i 8-letnie dziecko z powiatu cieszyńskiego. Trzy tygodnie temu osoby te, jako jedne z pierwszych w tym rejonie, trafiły na leczenie. Zakaziły się od osoby bliskiej, która powróciła z Niemiec. Podczas kwarantanny wystąpiły u nich objawy koronawirusa i ostatecznie lekarz chorób zakaźnych zdecydował o hospitalizacji.

I kobieta, i dziecko podczas leczenia czuli się dobrze, a kuracja wdrożona przez specjalistów cieszyńskiego szpitala przyniosła efekty: kolejne dwa testy pobranych próbek wykazały brak groźnego wirusa w organizmach kobiety i dziecka. Zgodnie z zaleceniami lekarzy kobieta nie powinna opuszczać domu przez kolejne 2 tygodnie, a dziecko przez 4 tygodnie.

Ale są i złe wieści: próbki pobrane od dziewięciu osób okazały się dodatnie, tzn. wykryto w nich koronawirusa. Chodzi o mieszkańców powiatu: lublinieckiego (1 osoba), raciborskiego (1) i tarnogórskiego (1). Pięciu pacjentów przebywa z kolei w szpitalu w Bytomiu. W szpitalu w Chorzowie przebywa natomiast mieszkaniec, który był pod nadzorem służb sanitarnych w Bytomiu.

ŚUW podaje, że w województwie mamy w sumie 6 osób, które wyzdrowiały. Hospitalizowane są 162 osoby, na kwarantannie przebywają 12 363 osoby, a 7737 zostało objętych nadzorem sanitarnym.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o godz. 20.15, że w województwie śląskim jest 264 chorych na COVID-19, liczba zgonów-8. W całej Polsce: liczba zachorowań – 2311. Liczba zgonów: 33.

(pp)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here