Dwie tyskie szkoły w „Centrum Mistrzostwa Informatycznego”

0
Aplikacja szkolna SP nr 14; fot. UM Tychy

Szkoła Podstawowa nr 14 i Szkoła Podstawowa nr 18 w Tychach uczestniczą w  projekcie unijnym pn. „Centrum Mistrzostwa Informatycznego” – informuje Urząd Miasta Tychy. Jednym z efektów tej pracy jest powstanie w SP nr 14 pierwszej szkolnej aplikacji w Tychach.

W całej Polsce w unijnym projekcie bierze udział 12 tys. uczniów i 1,5 tys. nauczycieli. Skierowany jest do nauczycieli szkół podstawowych, ponadpodstawowych, akademickich oraz innych osób dorosłych wykazujących predyspozycje do pracy oraz zainteresowania pracą z wybitnie uzdolnionymi uczniami z klas IV-VI szkół podstawowych, klas VII-VIII szkół podstawowych, uczniami szkół średnich w tym liceów ogólnokształcących i techników oraz szkół branżowych I i II stopnia – informuje cmi.edu.pl.

Celem „Centrum Mistrzostwa Informatycznego” jest podniesienie kompetencji kadry dydaktycznej oraz aktywizowanie dzieci i młodzieży uzdolnionej informatycznie. Mogą oni rozwijać swoje umiejętności pod okiem nauczycieli informatyki.

– Na zajęciach tworzą prototypy, modele i aplikacje mobilne – mówi Ewa Grudniok, rzecznik prasowa Urzędu Miasta Tychy. – Jedna z nich powstała w Szkole Podstawowej nr 14 w Tychach. Pomysł stworzenia właśnie aplikacji pojawił się przy okazji organizowanych przez szkołę „Dni Otwartych”.

– Aplikacja stworzona została w App Inventor, który umożliwia początkującym programistom tworzenie oprogramowania na system Android – dodaje Adrian Zieliński, nauczyciel informatyki w Szkole Podstawowej nr 14 w Tychach. –  Aplikacja nie tylko pozwoli dowiedzieć się o zaletach i atutach szkoły, ale również zrobić sobie test na ucznia SP14. Dzięki takim działaniom uczniowie uczą się współpracy w zespole, mają także możliwość zastosowania w praktyce zdobytych umiejętności programowania, jak również opublikowania efektów swej pracy.

(pp)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here