Dym nad Stadionem Miejskim w Tychach

0
Dym nad stadionem podczas meczu GKS Tychy - Widzew Łódź, 19.09.2021r.; fot. ZB
Reklama

Dzisiaj (19 września), podczas rozgrywanego na Stadionie Miejskim w Tychach meczu GKS Tychy – Widzew Łódź, zaalarmowana została straż pożarna. Strażackie wozy gaśnicze przyjechały na sygnale chwilę po tym, jak nad stadionem pojawił się gesty dym.

Starszy kapitan Tomasz Kostyra, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tychach, poinformował nas, że strażacy zaalarmowani zostali ok. godz. 13.15. W kierunku Stadionu Miejskiego w Tychach wyjechały cztery wozy. W tym czasie, dodajmy od siebie, dym już się rozwiał.

Strażacy przed stadionem; fot. ZB

St. kpt. Kostyra wyjaśnia, że tzw. alarm drugiego stopnia, bo z nim mieliśmy do czynienia, włączył się automatycznie z chwilą, gdy ktoś zniszczył jeden z przycisków ostrzegawczych rozmieszczonych na terenie stadionu. Strażacy po zbadaniu tej przyczyny interwencji nie stwierdzili niebezpieczeństwa i odjechali. Mecz trwał.

Według naszych ustaleń przyczyną dymu były race odpalone na trybunach przez kibiców. Płonęły także zebrane w jednym miejscu i podpalone szaliki klubowe Widzewa Łódź.

(pp)

Reklama

Nienawiść na trybunach stadionu. Płonęły szaliki Widzewa Łódź

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here