Dzieci dopuszczone do budżetu partycypacyjnego

0
fot. ZB
Reklama

Dzieci dopuszczone do budżetu partycypacyjnego. Jutro (8.01) rozpoczyna się okres zgłaszania projektów do kolejnej, piątej już edycji budżetu partycypacyjnego w Tychach. W tegorocznej edycji po raz pierwszy do zgłaszania projektów i głosowania dopuszczone będą dzieci. Do tej pory mogły to robić tylko osoby, które skończyły 16 lat.

Tychy podzielone są na 24 okręgi konsultacyjne. Projekty może teraz zgłaszać każdy mieszkaniec, niezależnie od wieku. Trzeba jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Bardzo istotne są względy formalne. Do formularza z propozycją projektu należy dołączyć listę z podpisami 15 mieszkańców danego okręgu (popierających zadanie), mapkę z propozycją lokalizacji oraz zgodę opiekuna prawnego (jeśli wniosek jest złożony przez osobę niepełnoletnią).

– Projekt musi być możliwy do zrealizowania w ciągu jednego roku, w tym przypadku roku 2019 – przypomina Iwona Bińkowska z Urzędu Miasta Tychy. – Szacunkowe koszty zadania nie mogą przekroczyć kwoty przeznaczonej na budżet partycypacyjny dla danego okręgu konsultacyjnego. Jeżeli zadanie ma charakter inwestycyjny, to powinno być zlokalizowane na terenie należącym do miasta lub terenie należącym do miasta i oddanym w użytkowanie wieczyste. Własność terenu można ustalić korzystając z map przygotowanych dla poszczególnych okręgów konsultacyjnych, zamieszczonych na stronie: umtychy.pl/sit/, pod numerem tel. 32 776 34 55 lub osobiście w biurowcu Centrum Balbina przy ul. Barona 30, pok. 209.

Iwona Bińkowska zaprasza mieszkańców, którzy potrzebują pomocy przy wypełnieniu wniosku, chcą porozmawiać na temat swoich pomysłów lub szczegółowo poznać procedurę piątej edycji, do Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia mieszczącego się przy ul. Barona 30 pok. 209.

Reklama

Jak informuje Ewa Grudniok, rzecznik prasowa Urzędu Miasta Tychy, projekty można zgłaszać na specjalnie przygotowanych formularzach dostępnych na stronie internetowej razemtychy.pl oraz w punktach konsultacyjnych.

– Formularz z propozycją projektu można złożyć osobiście w Urzędzie Miasta Tychy w Biurze Obsługi Klienta przy al. Niepodległości 49 lub w Wydziale Spraw Społecznych i Zdrowia, ul. Barona 30, pok. 209, mailowo na adres: kontakt@razemtychy.pl lub listownie na adres: Urząd Miasta Tychy, 43-100 Tychy, al. Niepodległości 49 z adnotacją na kopercie „Budżet Partycypacyjny” – informuje Ewa Grudniok.

20 lutego, jak słyszymy, rozpocznie się ocena formalna i merytoryczna poszczególnych projektów. Ten etap potrwa do końca kwietnia. Informacje podsumowujące tę część projektu zostaną opublikowane na stronie razemtychy.pl. W przypadku negatywnej oceny podane zostanie uzasadnienie. 7 maja rozpoczną się spotkania z mieszkańcami – autorami poszczególnych projektów. Od 7 września do 21 września trwać będzie głosowanie. Jego wyniki zostaną opublikowane do 5 października 2018 roku.

– W sumie od początku funkcjonowania budżetu partycypacyjnego w Tychach złożono blisko 800 projektów, z których ponad 200 zostało zrealizowanych – informuje Ewa Grudniok.

(pp)

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj