Dzieci z klas I-III wracają do szkół; czynne też będą m.in. galerie handlowe i sztuki

0
fot. ZB

Już 1 maja rząd złagodził w całym kraju niektóre obostrzenia sanitarne wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa. Jutro (4 maja) wejdą w życie kolejne decyzje, zezwalające m.in. na stacjonarną naukę uczniów klas I-III w szkołach podstawowych i otwarcie galerii handlowych, sztuki i muzeów.

Od 1 maja w całym kraju otworzono salony fryzjerskie i kosmetyczne, można od tej daty uprawiać sport w obiektach na świeżym powietrzu (limit: max. 50 osób), oraz w krytych obiektach i basenach (dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży max. 50 proc. obłożenia obiektu).

Od jutra (4 maja) otwarte będą galerie sztuki i muzea (limit 1 osoba na 15 m2), sklepy budowlane, meblowe, galerie handlowe (limit: 1 osoba na 15 m2).

Powraca zaostrzony wcześniej limit w kościołach do 1 osoby na 15 m2 (z rekomendacją odprawiania ceremonii na świeżym powietrzu).

Przede wszystkim jednak szkoły podstawowe wznawiają naukę stacjonarną. Na razie dotyczy to klas I-III. Obowiązywać tu będzie ścisły reżim sanitarny m.in. wietrzenie sal podczas przerw oraz dezynfekcja placówek w weekendy).

(pp)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here