Dziecko bawiło się przy otwartym oknie. Rodzice spali, bo byli pijani

0
fot. KPP Pszczyna

Piąte piętro, otwarte na oścież okno i małe dziecko w towarzystwie pijanych opiekunów. Taką sytuację zastali w niedzielne popołudnie pszczyńscy policjanci. Jak podaje policja, nadmierna ilość alkoholu sprawiła, że rodzice dziewczynki zasnęli, pozostawiając dziecko bez należytej opieki.

Jak informuje rzecznik pszczyńskiej policji, w niedzielę (4.09), kilka minut przed 18.00, oficer dyżurny przyjął zgłoszenie z informacją o nieodpowiedzialnych rodzicach. Wysłał na miejsce patrol. – Policjanci potwierdzili zgłoszenie. We wskazanym mieszkaniu zastali pięciolatkę, która bawiła się przy otwartym oknie. Jeszcze nie wiadomo, jak długo dziecko pozostawało bez należytej opieki. Wiadomo natomiast, że obydwoje rodzice podczas badania mieli ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że zamiast opiekować się swoją córką upili się i zasnęli. Dobudzili ich dopiero interweniujący policjanci – podaje rzecznik. Jak dodaje, należy spodziewać się, że o dalszym losie opiekunów będzie decydował sąd i prokurator. Dodatkowo sprawa zostanie skierowana do sądu rodzinnego. Dziecko, póki co, trafiło pod opiekę swojej babci.
– Obowiązujące w Polsce przepisy prawa karnego oraz prawa wykroczeń, przewidują możliwość pociągnięcia rodziców lub opiekunów do odpowiedzialności za brak należytej opieki nad dzieckiem, którego skutkiem może być narażenie dziecka na niebezpieczeństwo – informuje rzecznik KPP w Pszczynie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here