Dzień bez alarmów bombowych na maturze

0
I Liceum Ogólnokształcące w Tychach. fot. ZB

Dzień bez alarmów bombowych na maturze. Dzisiaj (9 maja) abiturienci zdają egzamin maturalny m.in. z matematyki na poziomie rozszerzonym. W Tychach oraz w powiatach pszczyńskim, mikołowskim i bieruńsko-lędzińskim na razie jest to pierwszy dzień, w którym nie było informacji o podłożeniu bomb w szkołach.

Jak informuje nas Krystyna Solarek, zastępca dyrektora Miejskiego Centrum Oświaty w Tychach, dzisiaj (9 maja) nie było żadnych zgłoszeń o podłożonych ładunkach wybuchowych w tyskich szkołach średnich. Od 6 maja, a więc od chwili rozpoczęcia matur, to pierwszy dzień bez alarmu bombowego. Pierwsze anonimowe informacje e-mailowe o podłożonych ładunkach wybuchowych dotarły do szkół 6 maja przed egzaminem z języka polskiego. Jak informuje nas wicedyrektor Solarek wiadomości o podłożonych bombach dotyczyło wtedy 7 z 10 szkół średnich. Maili takich nie wysłano jedynie do Zespołu Szkół nr 1 (znajduje się tu IV LO oraz Technikum nr 1) i do Zespołu nr 5 z Technikum nr 4.

Wicedyrektor Solarek informuje, że na skutek alarmów bombowych w pierwszym dniu matur (6 maja) rozpoczęcie egzaminów w niektórych szkołach zostało nieco opóźnione, a abiturienci z Zespołu Szkół nr 6 (Technikum nr 5) pisali egzamin w Szkole Podstawowej nr 35. Dzień później (7 maja) przed egzaminem z matematyki, jak słyszymy, e-mailowe informacje o podłożeniu bomb nie wpłynęły tylko do ZS nr 1 i ZS nr 5, to znaczy, że zaalarmowane zostały: I Liceum Ogólnokształcącego, II LO, III LO, Zespół Szkół nr 2 (Technikum nr 2), ZS nr 4 (Technikum nr 3), ZS nr 6 (Technikum nr 5), ZS nr 7 (Technikum nr 6).

MCO Tychy informuje, że trzeciego dnia matur tj. 8 maja, gdy zdawano egzamin z języka angielskiego, informacje o podłożeniu ładunków wybuchowych dotarły już do 9 z 10 tyskich szkół średnich, bo zaalarmowany został również Zespół Szkół nr 1. Tym samym jedynie Zespół Szkół nr 5 wolny był od alarmu bombowego. Bomb nigdzie nie znaleziono. Dzięki odpowiednim działaniom policji (wcześniejsze przeszukanie i odpowiednie zabezpieczenie sal, gdzie miały odbyć się egzaminy) matury rozpoczynały się punktualnie i przebiegały bez zakłóceń).

– Dzisiaj tj. 9 maja podczas egzaminu z matematyki na poziomie rozszerzonym do żadnej tyskiej szkoły nie wpłynęła informacja o podłożeniu ładunku wybuchowego – powiedziała Krystyna Solarek, wicedyrektor MCO w Tychach.

Czwartek 9 maja przebiega bez alarmów bombowych również w pozostałych szkołach regionu. Jak poinformowały nas komendy policji w Pszczynie, Mikołowie i Bieruniu w czwartym dniu matur nie było zgłoszeń o podłożonych ładunkach wybuchowych w szkołach, choć od 6 maja w każdej z tych komend kilka takich zgłoszeń przyjęto, podejmując odpowiednie działania.

(icz)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here