Dzień Dziecka z mundurem [ZDJĘCIA]

0
Nauka udzielania pierwszej pomocy, fot. Powiat Pszczyński

Dzień Dziecka z mundurem. W powiecie pszczyńskim w imprezie wzięło udział niemal 800 dzieci. Grała orkiestra policyjna, były armatki wodne i pokazy sprzętu.

Na Stadion Miejski im. Jana Larysza w Pszczynie  dziś (12.06) przyszły dzieci z przedszkoli i szkół z terenu powiatu pszczyńskiego. Doskonałą zabawę zagwarantowali m.in. policjanci, strażacy, ratownicy medyczni, strażnicy miejscy, leśnicy, strażnicy więzienni, bracia kurkowi i harcerze.

Nie chodziło jednak tylko o zabawę. – Wydarzenie ma wymiar edukacyjny, bo dzieci uczą się udzielania pierwszej pomocy, wzywania pomocy, a przede wszystkim przekonują się, że służby zawsze są pełnej gotowości i czekają tylko na sygnał, by nieść pomoc wszystkim tym, którzy jej potrzebują – mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Zagrała orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, policjanci zaprezentowali armatki wodne, a Kurkowe Bractwo Strzeleckie oddało salwę z armaty.

Dzieciaki mogły przymierzyć umundurowanie, wejść do karetki, wozów strażackich czy policyjnych, zapoznać się ze sprzętem używanym przez służby, dowiedzieć się, na czym dokładnie polega ich praca, a także pograć w zabawy i gry z harcerzami. Ochłodę zapewnili strażacy z KP PSP w Pszczynie.

(r), źródło/ zdjęcia: Powiat Pszczyński

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here