Echa skandalu na kwietniowej sesji Rady Miasta Tychy. Radni PiS żądają przeprosin

0
fot. ZB
Reklama

2 maja opublikowaliśmy  fragment nagrania kwietniowej sesji Rady Miasta Tychy, podczas której jeden z uczestników obrad użył wulgarnego słowa w czasie gdy radny Józef Twardzik zapraszał na uroczyste obchody 230 rocznicy uchwalenia  Konstytucji 3 maja i setnej rocznicy wybuchu Powstania Śląskiego. Na publikację zareagował na razie jedynie klub radnych PiS, żądając przeprosin od radnego, który tak skandalicznie się zachował.

29 kwietnia odbyła się zdalna (online) sesja Rady Miasta Tychy. Pod koniec obrad radny Józef Twardzik przypomniał o przypadających 3 maja rocznicach uchwalenia Konstytucji 3 maja i wybuchu III Powstania Śląskiego, zapraszając do uczczenia tych wydarzeń. W wypowiedź radnego Twardzika włączył się nagle inny uczestnik sesji z komentarzem: „pierdol…”. 2 maja opublikowaliśmy nagranie dokumentujące ten fakt. Reagując na tę publikację Anita Skapczyk, przewodnicząca Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Tychy, przysłała nam następujące oświadczenie:

„My radni klubu Prawo i Sprawiedliwość: Anita Skapczyk, Aleksandra Wysocka-Siembiga, Iwona Oleksiak, Andrzej Kściuczyk, Jarosław Hajduk, Marek Gołosz i Sławomir Wróbel jesteśmy zbulwersowani obrażającymi słowami jakie padł z ust jednego z radnych w kierunku radnego Józefa Twardzika. Nigdy takie słowa nie powinny paść, jest nam wstyd, że padły one w Radzie Miasta, którą my reprezentujemy. Wierzymy, że radny, który wypowiedział te słowa stawi czoła odpowiedzialności za swoje czyny i publicznie przeprosi radnego Józefa Twardzika i wszystkich tych, których obraziły jego słowa, w tym potomków Powstańców Śląskich, którym należy się szacunek.”

ZB

Skandal na sesji w Tychach. Wulgarna reakcja dotycząca Święta Konstytucji 3 maja i III Powstania Śląskiego

Reklama

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here