Edukacyjne Oscary dla tyskich instytucji kulturalnych

0
Fot. Anna Szymańska/CzasDzieci.pl
Reklama

Cztery tyskie instytucje kultury zdobyły nagrody i uzyskały wyróżnienia w konkursie „Słoneczniki 2021” na najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci na Śląsku. Gala rozdania nagród odbyła się 10 września w Muzeum Śląskim w Katowicach.

„Słoneczniki 2021” to konkurs na najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci w wieku 0–14 lat, organizowany przez portal CzasDzieci.pl – wieloletniego pośrednika między miejscami edukacji i kultury a rodzicami. W tym roku odbyła się już jego 5. śląska edycja. Jurorzy doceniają i nagradzają organizatorów najlepiej przygotowanych wydarzeń, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju młodych adresatów, będąc równocześnie najlepszą rozrywką. Kategorie konkursowe: język, logika, sztuki wizualne, muzyka, ruch i przyroda opierają się na koncepcji inteligencji wielorakich opracowanej przez H. Gardnera.

Edukacyjne Oscary trafiły do: Muzeum Miejskiego w Tychach (dwie nagrody jury Złoty Słonecznik), Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków (jedna nagroda jury Złoty Słonecznik), Teatru Małego w Tychach (1 wyróżnienie jury) i Miejskiego Centrum Kultury (1 nagroda rodziców).

Jurorzy docenili:

W kategorii „język”

Statuetka Złotego Słonecznika dla „Lingwistycznej papugi”  Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków. To autorska publikacja adresowana do nauczycieli, instruktorów teatralnych, wychowawców, dzieci i młodzieży oraz do wszystkich, którzy chcą pracować nad kulturą żywego słowa.

Reklama

W kategorii „sztuki wizualne”

Statuetka Złotego Słonecznika dla wystawy czasowej „Raz widziałem przy niedzieli rybki srebrne trzy w kąpieli… W świecie ilustracji i rzeźb Józefa Wilkonia” wraz z wydarzeniami edukacyjnymi – Muzeum Miejskie w Tychach;

W kategorii „przyroda”

Statuetka Złotego Słonecznika dla warsztatów dla dzieci „Tychy – TY je kształtujesz” – „Mniejsi mieszkańcy miast” – Muzeum Miejskie w Tychach;

W kategorii „muzyka”

Wyróżnienie jury dla „Festiwalu Malutkiego” – Teatr Mały w Tychach;

W kategorii „ruch”

Nagroda rodziców dla gry terenowej „Leśne zagadki. Bajtle na tropie” – Miejskie Centrum Kultury oraz miasto Tychy.

(J)

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here