Egzamin gimnazjalny mimo strajku

0
Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach, 10.04.2019 r.; fot. ZB

Egzamin gimnazjalny mimo strajku. Dzisiaj (10 kwietnia), mimo strajku nauczycieli, rozpoczęły się egzaminy gimnazjalne. W Tychach przebiegają bez problemów. Miejskiemu Centrum Oświaty w Tychach udało się skompletować skład wszystkich komisji egzaminacyjnych.

Od 8 kwietnia trwa strajk nauczycieli, ale nie ma on wpływu na egzaminy gimnazjalne. Jak poinformowała nas Dorota Gnacik, dyrektor Miejskiego Centrum Oświaty w Tychach, dzisiaj (10 kwietnia) w trzynastu szkołach publicznych do egzaminu obejmującego część humanistyczną przystąpiło 983 uczniów. Jutro (11 kwietnia) odbędzie się egzamin z części matematyczno-przyrodniczej, a pojutrze (12 kwietnia) uczniowie będą musieli wykazać się znajomością języka obcego.

Egzaminy gimnazjalne w Tychach odbywają się w szkołach podstawowych nr 5, 7, 10, 13, 14, 19, 37, 40, Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2, Zespole Szkół Specjalnych nr 8, zespołach szkół nr 1, 2, 4.

Wszystkie komisje egzaminacyjne zostały skompletowane – informuje dyrektor Dorota Gnacik.

Ewa Grudniok, rzecznik prasowa Urzędu Miasta Tychy, powołując się na MCO, informuje, że 9 kwietnia w trzydziestu tyskich szkołach strajkowało 1006 nauczycieli, „gotowość do pracy” wyraziło 141 osób. W przedszkolach do strajku przystąpiło 181 osób, „gotowość do pracy” wyraziło 12 nauczycieli. W szkołach przebywało wczoraj w sumie 59 uczniów, a do przedszkoli rodzice przyprowadzili 37 dzieci.

– Z oferty miejskich instytucji kultury i sportu skorzystały 9 kwietnia w sumie 164 osoby, z czego najwięcej, bo ponad 70 odwiedziło basen miejski – informuje Ewa Grudniok. – Zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszył się 9 kwietnia Wodny Park Tychy, z którego specjalnej oferty skorzystało 760 uczniów. W godzinach od 9.00 do 13.00, na podstawie legitymacji szkolnej, dzieci mogły korzystać bezpłatnie ze strefy rekreacyjnej przez dwie godziny.

Dzisiaj (10 kwietnia), jak słyszymy, dzieci mogły wejść do parku wodnego na takich samych zasadach jak wczoraj.

(icz)

Dodaj komentarz