Eko-Kiermasz dla Zdrowia

1
Jedno ze stoisk z ekologiczną żywnością; fot. Jakub Górski

W Zespole Szkół nr 1 w Tychach 5 października odbyła się 18. już edycja Eko-Kiermaszu dla Zdrowia. Można było m.in. kupić ekologiczną żywność, wziąć udział w warsztatach rękodzieła i obejrzeć pokazy sportowe.

W szkole przy ul. Wejchertów powodzeniem cieszyły się stoiska z żywnością z gospodarstw ekologicznych z certyfikatem i tych tradycyjnych. W ofercie były m.in. wędliny, jajka, sery, jarzyny, przetwory, zioła i miody (zgłębić można było wiedzę o pszczołach i produkcji miodu w pasiekach). Nie brakowało również kosmetyków naturalnych.

Imprezie towarzyszyły prelekcje i wystawy o niskiej emisji oraz o przydatności do picia wody z kranu (w Tychach picie kranówki promuje Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji).

Odwiedzający kiermasz mogli skorzystać z porad z zakresu dietetyki (Śląski Uniwersytet Medyczny – Zakład Promocji Zdrowia), wad postawy, schorzeń kręgosłupa i podologii (schorzeń stóp).

Ciekawa była propozycja warsztatów rękodzieła artystycznego, m.in. tworzenia ozdób z koralików, szycia ekotoreb i ekoplecaków z T-shirtów i innych części garderoby oraz z firanek. Swoje prace zaprezentowali również malarze nieprofesjonalni.

Eko-Kiermaszowi tradycyjnie już towarzyszyły różne pokazy artystyczne i sportowe, m.in. występy taneczne podopiecznych Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 oraz oraz prezentacja umiejętności adeptów judo.

Atrakcją były mini-konkursy z nagrodami na temat wiedzy o odżywianiu, niskiej emisji, segregacji odpadów i turystyce.

Organizatorem Eko-Kiermaszu było Koło Miejskie Polskiego Klubu Ekologicznego w Tychach. Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Andrzeja Dziuby, prezydenta Tychów. Patronat medialny objęło m.in. Nowe Info.

(JJ)

1 KOMENTARZ

  1. Wspaniałe są takie Eko-Kiermasze…Jakoś nie za bardzo słychać i widać promocję picia wody z kranu. Ja z żoną już kilka lat pijamy wodę z kranu, a butelkowaną ze sklepu kupujemy, gdy jest krótkotrwała awaria w dostarczaniu wody do mieszkania. Woda z kranu jest pyszna, podajemy ją nawet naszym gościom…bez skrupułów. Ha.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here