EkoKarlik 25-lecia dla Tauronu Ciepło

0
fot. Tauron Ciepło
Reklama

EkoKarlik 25-lecia dla Tauronu Ciepło. W ramach obchodów 25-lecia WFOŚiGW m.in. Tauron Ciepło, wyróżniony ostał za ponadstandardowe działania promocyjne i edukacyjne na rzecz ochrony środowiska oraz inwestycje i działania bezpośrednie wpływające na ograniczenie niskiej emisji. Uroczysta gala z wręczeniem wyróżnień odbyła się 1 marca.

1 marca podczas uroczystej gali w Operze Śląskiej w Bytomiu, z okazji 25-lecia Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Gospodarki Wodnej w Katowicach, m.in. spółka Tauron Ciepło została wyróżniona „EkoKarlikiem 25-lecia”. Wyróżnienie i statuetkę odebrał prezes zarządu Jacek Uhryn.

EkoKarliki przyznano za aktywnie działania na rzecz ochrony środowiska i walki ze smogiem oraz realizację przedsięwzięć z zakresu szeroko pojętej ochrony środowiska.

Jak poinformowała nas Małgorzata Kuś, rzecznik prasowa Tauron Ciepło, spółka wyróżniona została za ponadstandardowe działania promocyjne i edukacyjne na rzecz ochrony środowiska oraz inwestycje i działania bezpośrednie wpływające na ograniczenie niskiej emisji.

Reklama

– Przyznanie statuetki EkoKarlik 25-lecia jest dla nas bardzo ważnym wyróżnieniem – mówi Jacek Uhryn prezes zarządu Tauron Ciepło. – Bardzo nas cieszy, że wieloletnie starania oraz działania informacyjno-edukacyjne w ramach programu antysmogowego „Oddychaj powietrzem” Grupy Tauron, a także inwestycje na rzecz ochrony środowiska i ograniczenia smogu, zostały docenione przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

WFOŚiGW, jak słyszymy, przy przyznawaniu wyróżnień kierował się następującymi kryteriami: promocja etyki ekologicznej w działaniach na rzecz środowiska, różnorodność rozwiązań w ochronie środowiska, skuteczność działań środowiskowych, zastosowanie nowoczesnych, innowacyjnych rozwiązań wdrażanych celem podniesienia poziomu ochrony środowiska, podejmowanie inicjatyw promujących działania na rzecz ochrony środowiska.

Tauron Ciepło jest największym dostawcą ciepła w aglomeracji śląsko-dąbrowskiej i jednym z największych w kraju. W sierpniu 2017 roku Tauron Ciepło zawarł umowy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach na dofinansowanie ośmiu projektów w ramach Programu Likwidacji Niskiej Emisji. Program ten dotyczy 8 miast aglomeracji śląsko-dąbrowskiej: Będzina, Chorzowa, Czeladzi, Dąbrowy Górniczej, Katowic, Siemianowic Śląskich, Sosnowca, Świętochłowic.

Łączna moc cieplna zainstalowana w zakładach wytwórczych wchodzących w skład spółki Tauron Ciepło (chodzi m.in. o ZW Tychy) – pochodząca w większości z wysokosprawnych źródeł kogeneracyjnych – wynosi ok. 1170 MW. Całkowita wartość mocy zamówionej wynosi około 2000 MW. Łączna długość sieci ciepłowniczej to około 1100 km. Spółka dostarcza ciepło do ok. 200 tys. gospodarstw domowych, czyli ok. 700 tys. mieszkańców.

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj