Elektryczny maluch z włoskiego biura projektowego

0
Maluch z 2020 r. i jego pierwowzór; fot. Ma-De Studio
Reklama

Włoscy projektanci zaprezentowali koncepcję fiata 126 vision, współczesnej wersji popularnego malucha. Projekt nawiązuje stylistycznie do pierwowzoru, ale ma elektryczny napęd.

Fiat 126 vision to pomysł biura projektowego Ma-De Studio z Como koło Mediolanu. Młodzi dizajnerzy powiedzieli portalowi auto.dziennik.pl, że reinkarnacja malucha, którego produkcję zakończono w Tychach ponad 20 lat temu, to efekt… COVID-19.

„Zawsze pasjonowałem się samochodami, a kwarantanna spowodowała, że mogłem popracować nad pierwszym projektem motoryzacyjnym. Zaprojektowaliśmy koncepcję w pełni elektrycznego czteroosobowego fiata 126 vision” – mówił Andrea Della Vecchia, szef studia Ma-De portalowi auto.dziennik.pl.

Elektryczny fiat 126 vision – koncepcja biura projektowego Ma-De Studio

„W tej nowej koncepcji 126 nie traci swojej tożsamości, ale raczej zostaje ona wzmocniona.
W przypadku 126 Vision zdecydowaliśmy się zachować, przyjmując nową interpretację, kontur i kilka charakterystycznych elementów stylistycznych, takich jak zwężający się z tyłu dach i kwadratowe reflektory zdominowane przez linię biegnącą wokół auta” – czytamy na stronie internetowej włoskiego biura projektowego.

Fot. Ma-De Studio

Andrea Della Vecchia, który urodził się w 1982 r. podkreślił, że projekt powstał także ze względów emocjonalnych. „To był samochód mojej cioci i jeden z pierwszych, którymi jeździłem. Fiat 126 był autentyczny. Brak wspomagania kierownicy czy innych udogodnień. Tylko kierowca, kierownica, koła i droga. Nie mogę zapomnieć, jak bardzo pociłem się w upalne lato, żeby zaparkować ten samochód w Rzymie”.

Reklama
Maluch z 2020 r. i jego pierwowzór; fot. Ma-De Studio

(J)

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here