Eliza Megger mistrzynią Polski

0
Eliza Megger. fot. UM Pszczyna
Reklama

Eliza Megger sięgnęła po tytuł mistrzyni Polski. Dotąd pszczyńska lekkoatletka była wielokrotną mistrzynią Polski w kategoriach młodzieżowych, teraz zdobyła złoty medal na imprezie seniorskiej. 97 PZLA Mistrzostwa Polski odbyły się 24-26 czerwca w Poznaniu.

Jak podaje UM Pszczyna, po świetnym finiszu Eliza zwyciężyła na swoim koronnym dystansie 1500 m z wynikiem 4:11,48, wyprzedzając Martynę Galant i Beatę Topkę. Po przebrnięciu przez bieg eliminacyjny na 800 m w finale Eliza zajęła 6. miejsce z drugim w swojej historii startów na tym dystansie wynikiem 2:05,05.

– Jestem mistrzynią Polski na 1500 m – to zdanie nadal pozostaje dla mnie abstrakcyjne. Po trzech dniach ciężkich zmagań na poznańskim stadionie wracam z uśmiechem na twarzy, złotym medalem na szyi i szóstym miejscem na dystansie 800 m. Podziękowaniom nie ma końca! Jednak te najważniejsze kieruję do moich trenerów – Marzanny i Joachima Helbików oraz wspaniałego klubu LKS Pszczyna! Dziękuje również wszystkim kibicom za piękne słowa wsparcia! Jestem niezmiernie szczęśliwa, dlatego ciężko znaleźć mi odpowiednie słowa, by w pełni opisać minione wydarzenia. Bez wątpienia wiele się nauczyłam. Trzy dni startów, dzień po dniu były ciekawym i zarazem wyczerpującym eksperymentem. Teraz pora na zgrupowanie w Bydgoszczy, ostatni na drodze przygotowań do Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Przede mną wymagający czas, ale wierze że z uśmiechem na twarzy jakoś uda nam się z trenerką przez niego przebrnąć – mówi E. Megger.

(t), źródło: UM Pszczyna

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here