„Emigranci” Mrożka. Słuchowisko w Teatrze Małym

0
W słuchowisku wystąpią: Krzysztof Kwiatkowski i Krzysztof Szczepaniak; fot. Teatr Mały w Tychach

Teatr Mały w Tychach zaprasza 23 kwietnia o godzinie 19.00 na premierę słuchowiska „Emigranci” Sławomira Mrożka w reżyserii Anny Przystupy. Czytają: Krzysztof Kwiatkowski i Krzysztof Szczepaniak.

– „Emigrantów” Sławomira Mrożka zrealizowaliśmy jako słuchowisko, czyli teatr radiowy. Skróty w tekście, jakich dokonałam są bardzo minimalne. Dramat Mrożka jest genialnie skonstruowany, więc zmiana tego nie miałaby sensu. W związku z tym całe znaczenie, przesłanie i integralność tekstu zostały zachowane – mówi Anna Przystupa.

– Adaptacja na słuchowisko polegała na tym, że te rzeczy, których odbiorca nie zobaczy, zostały zastąpione dźwiękiem, np. gdy postać wchodzi na scenę, u nas słychać dźwięk otwieranych drzwi i kroki. Mrożek napisał swój dramat tak, że idealnie nadaje się na słuchowisko – bohaterowie siedzą w piwnicznym mieszkaniu i nasłuchują odgłosów sąsiadów, ich imprezy sylwestrowej, dźwięków z ulicy – kontynuuje reżyser.

– „Emigranci” to bardzo aktualny dramat, nie tylko o relacjach z władzą, ale również o samotności, przyjaźni, oddaleniu i tęsknocie. A wszyscy to czujemy w obecnej sytuacji. W czasie, kiedy teatry są zamknięte forma słuchowiska wydaje się idealna dla oddania myśli tego tekstu” – dodaje Karolina Przystupa

Postacie AA i XX są grane przez świetnych aktorów Krzysztofa Kwiatkowskiego i Krzysztofa Szczepaniaka doświadczonych w pracy teatralnej, filmowej, teatrze radiowym i dubbingu.

Spektakl będzie udostępniony na stronie www.teatrmaly.tychy.pl

  • Obsada: AA – Krzysztof Kwiatkowski, XX – Krzysztof Szczepaniak.
  • Adaptacja tekstu, opracowanie muzyczne i reżyseria: Karolina Przystupa.
  • Realizacja dźwięku: Tomasz Cichocki.
  • Montaż i udźwiękowienie: Joanna Piwowar-Antosiewicz.
  • Miks i mastering: Krzysztof Kurek.
  • Producent wykonawczy: Maciej Górski.
  • W słuchowisku wykorzystano utwory Toma Waits’a: „Old Shoes” i „Blue Skies”.
  • Produkcja: Teatr Mały w Tychach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here