Festiwal Lokalnych Produktów i pokaz kulinarny Oliwii Piech

0
Oliwia Piech, fot. powiat pszczyński
Reklama

W najbliższą niedzielę, 6 czerwca, w parku pszczyńskim przy skansenie odbędzie się inauguracja Festiwalu Lokalnych Produktów Ziemi Pszczyńskiej. Lokalni twórcy będą oferować swoje cuda, a kulinarny talent zaprezentuje półfinalistka 6. edycji programu MasterChef Junior Oliwia Piech.

W niedzielę w Festiwalu Lokalnych Produktów Ziemi Pszczyńskiej wezmą udział lokalni twórcy, m.in. ze Studzienic, Pielgrzymowic, Goczałkowic-Zdroju, Ćwiklic, Piasku, Brzeźc i Wisły Wielkiej. Od godz. 12.00 do 18.00 w parku przy pszczyńskim skansenie będą oferować swoje produkty i usługi.

Na stoiskach pojawią się m.in. wyroby z lawendy, naturalne kosmetyki firmy BeEco i produkty rękodzielnicze. Wytwórcy będą oferować także produkty spożywcze, w tym nabiał z Gospodarstwa Przewoźnikówka i sery z Fromażerii GRÜNeR, miody ze Stowarzyszenia Pszczelarzy Ziemi Pszczyńskiej, jaja, makarony i konfitury z Wiejskiej Chaty oraz regionalne potrawy z rodzinnej firmy Rarytasy i Maszkety.

fot. powiat pszczyński

– Powiat pszczyński to przestrzeń ludzi aktywnych, którzy ubogacają tę ziemię swoją pracą i pasjami. Festiwal Lokalnych Produktów Ziemi Pszczyńskiej będzie świętem lokalnych producentów, twórców sztuki ludowej, rzemieślników. Będzie pysznie i pięknie – zaprasza Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Organizatorzy szykują również dodatkową atrakcję – pokaz kulinarny Oliwii Piech, półfinalistki 6. edycji programu MasterChef Junior. W skansenie w godzinach od 14.00 do 17.00 mieszkanka Studzienic zaprezentuje swój talent. Będzie można nie tylko zobaczyć, jak gotuje, ale także skosztować jej potraw.

Reklama

Projekt składa się z kilku wydarzeń. Lokalni producenci wzięli już udział w bezpłatnych warsztatach z zakresu promocji lokalnych produktów, które poprowadziła Olga Gałek z Fundacji Miejsc i Ludzi Aktywnych, autorka polskiej definicji produktu lokalnego, która współpracowała z kilkunastoma regionami w zakresie budowania marki lokalnej. Lokalni twórcy będą promować swoje wyroby i usługi także w pierwszy weekend lipca i sierpnia na parkingu przy goczałkowickiej zaporze.

(r), źródło: powiat pszczyński

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here