Festiwal szantowy Port Pieśni Pracy

0
Jedną z gwiazd festiwalu będzie brytyjska grupa The Pyrates

Żeglarze i nie tylko oni dobrze wiedzą, że druga połowa sierpnia to nie czas na zwijanie żagli, ale na chwilę odpoczynku od pracy – tej na pokładzie, ale i wykonywanej codziennie na lądzie. Rusza XXXIV Port Pieśni Pracy – legendarny już festiwal szantowy na Śląsku.

To pięć miejsc koncertowych, kilkunastu wykonawców z kraju i zagranicy, szanty i muzyka folkowa w najlepszym wydaniu. Zagrają gospodarze Perły i Łotry, Ryczące Dwudziestki, Banana Boat, Klang, Orkiestra Samanta, The Nierobbers. Pełen wachlarz szant i piosenek żeglarskich zaprezentują Leje na Pokład, Happy Crew, Drake, Znienacka Projekt, W stronę Portu, Trzy Maszty, Własny Port, Old Marinners, Jan i Klan. Kurs na Tychy obiorą goście zza granicy – będą The Pyrates! z Wielkiej Brytanii i wymykający się wszelkim podziałom muzycznym Holendrzy z Unicorn. To będzie mieszanka szant, energetycznego folku z łagodnością celtyckich klimatów i bluegrassu.

Festiwal rozpoczyna się 17 sierpnia koncertem w ogrodzie Miejskiego Centrum Kultury. Sobotnie koncerty (18.08) odbędą się w trzech lokalizacjach – szantowe nuty rozbrzmią już od południa na placu Baczyńskiego, po czym na Dzikiej Plaży w Paprocanach ( godz. 17.00) odbędzie się koncert główny, a wieczorem w Underground Pubie koncerty nocne (godz. 22.00). Niedziela rozpocznie się koncertem dla dzieci (godz. 13.00) na najprawdziwszym statku znajdującym się na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany, gdzie najmłodszych będzie czekała wesoła ekipa zespołu Klang. Po nim przyjdzie czas na koncert finałowy na Dzikiej Plaży (godz. 17.00).
(JJ)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here