Festiwalowy zawrót głowy czas rozpocząć!

0

Czy jest coś przyjemniejszego dla fana koncertów niż festiwal, w trakcie którego może posłuchać nie jednej, nie dwóch, a kilkunastu gwiazd muzyki? Z pewnością nie – wszyscy już bardzo tęsknimy za festiwalami i marzenie będzie miało szansę ziścić się tego lata. Oto festiwale, które już wkrótce odbędą się w Katowicach.

Tauron Nowa Muzyka

Oto festiwal muzyczny, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Festiwal Nowa Muzyka, znany jako Tauron Nowa Muzyka to wydarzenie, które kiedyś odbywało się w Cieszynie, a obecnie w Katowicach. W trakcie festiwalu można zasłuchać się w muzyce oscylującej wokół jazzu oraz elektronicznej muzyki tanecznej. Wydarzenie odbywa się już od 2006 roku i przyciągnęła wielu znakomitych artystów takich jak Bonobo, Autechre, Flying Lotus, Battler czy Prefuse 73.

Najbliższa edycja rozpocznie się 3 czerwca i zakończy 6 czerwca w Centrum Katowice mieszczącym się przy ulicy Jagiellońskiej 17a w Katowicach. Tegoroczny line-up zapowiada się imponująco – można w nim znaleźć między innymi Underworld, Cigarettes After Sex, Floating Points, Soap&Skin, Mike’a Skinnera and The Streets, Donato Dozzy, Red Axes live, Rival Consoles, Tomaga, Shards, Afrodeutsche i wielu innych. Zapowiada się doskonała rozrywka w rytmie najlepszych brzmień. Dowiedz się więcej o tym i o innych festiwalach odwiedzając stronę: https://rytmy.pl/festiwale/katowice/.

Metal Hammer Festival 2021

Interesuje Cię festiwal w Katowicach uszyty na miarę fanów ceniących sobie mocniejsze brzmienia? Oto i on – Metal Hammer Festival 2021. Radość dla wszystkich wielbicieli metalu stęsknionych za swoją muzyką graną na żywo. Nie trzeba dłużej czekać – najbliższa edycja odbędzie się już 26 czerwca w katowickim Spodku.

Jak dotąd festiwal przyciągnął wielu znakomitych gości reprezentujących rockową i metalową scenę muzyczną. Wśród nich między innymi Judas Priest, Opeth, Megadeth, Tool, Kreator, Marilyn Manson, Paradise Lost czy Bruce Dickinson, a także przedstawiciele polskiej sceny muzycznej: Acid Drinkers, Hunter czy Mech. Headlinerem tegorocznej edycji będzie amerykański zespół Deftones. Kolejne gwiazdy zostaną ogłoszone wkrótce. Zapowiada się solidna dawka najlepszej muzyki!

OFF Festival

Ten festiwal to bardzo ważne wydarzenie dla wszystkich tych, którzy cenią sobie muzykę alternatywną. Już między 6 a 8 sierpnia 2021 roku przy ulicy Francuskiej 180a w Katowicach odbędzie się OFF Festival.

W tym roku na scenie wystąpi między innymi Caribou, czyli Dan Snaith. Artysta był już obecny na festiwalu w 2008 roku, ale od tego czasu przeszedł długą drogę muzyczną i jego nowy album może zaskoczyć fanów. Krążek „Suddenly” wydany po 6 latach przerwy to doskonale dopracowany materiał, wyselekcjonowany z tysięcy szkiców tworzonych każdego dnia. Prawdziwa gratka nie tylko dla fanów artysty, ale i wszystkich poszukujących nowych brzmień. Oprócz Caribou na scenie OFF Festivalu pojawi się też między innymi Mac DeMarco, Alyona Alyona, DIIV, DJ Python czy Quinn Christopherson. Tego nie można przegapić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here