Festyn rodzinny ,,Iskierki” i ,,Nadziei”

0
Każdy mógł poczuć się jak strażak; fot. Lech Gawin

Zgodnie z coroczną tradycją w dniu 21 czerwca podopieczni bieruńskich świetlic „Iskierka” i Nadzieja” oraz ich rodziny bawili się na festynie przy amfiteatrze. Tym razem mottem było hasło: ,,Życie pełne jest miłości, kiedy w domu nie ma złości”.

Podczas festynu odbywało się wiele konkurencji, których uczestnicy otrzymywali pakiety z nagrodami. Balonowy portret, stoliczku nakryj się, metrowa obierka, to tylko niektóre z wielu atrakcji. Ponadto podopieczni mogli posilić się owocami, słodyczami i pysznym bigosem. Atrakcje zapewniła też miejscowa policja, straż miejska i pożarna. Była część artystyczna z udziałem wokalistki z akompaniamentem gitary i pokaz iluzjonisty.

Impreza z udziałem władz miasta i całego sztabu bieruńskiego MOPS-u (główny organizator), Bieruńskiego Ośrodka Kultury oraz fantastycznych wolontariuszy, zakończyła się puszczaniem baloników z napisami o marzeniach uczestników. Może się spełnią?

Świetlica „Iskierka” powstała 1999 roku, a świetlica „Nadzieja” w roku 2002. Od 1 stycznia 2012 roku placówki te działają jako świetlice wsparcia dziennego o charakterze opiekuńczym. Placówki powstały z myślą o dzieciach w wieku od 7 do 16 lat, pochodzące z rodzin dysfunkcyjnych. Celem świetlic wsparcia dziennego o charakterze opiekuńczym jest: opieka i wychowanie, pomoc w nauce, organizacja czasu wolnego oraz rozwój zainteresowań. Od kilku lat ze świetlicami wsparcia dziennego aktywnie współpracują rodzice, którzy realizują z wychowawcami program profilaktyczno-wychowawczy „Spieszmy z pomocą”. Od 2013 r. w strukturach świetlicy „Nadzieja” działa klub młodzieżowy angażujący do działań młodych ludzi z Bierunia Starego.

Lech Gawin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here