Festyn Rodzinny w SP nr 22

0
Fot. Wioleta Piróg
Reklama

Szkoła Podstawowa nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi im. Rafała Pomorskiego w tym roku szkolnym obchodzi jubileusz 40-lecia. Z tej okazji 9 czerwca odbył się Festyn Rodzinny, podczas którego nie zabrakło atrakcji oraz wspólnych zabaw uczniów i rodziców. Przyjechali też strażacy i policjanci.

Uczniowie wraz z rodzinami wzięli udział w wielu konkurencjach. Zmierzyli się w konkurencjach: rzut woreczkami do celu, skakanie na skakance, kręcenie hula-hopem i mini-hokej na trawie. Zagrali też w tenisa stołowego, rozegrali też mecz piłki nożnej rodzice kontra uczniowie. Dzieci klas IV–VI konkurowały w rajdzie rowerowym (ósemka, rzut oponami, rzut dętką na odległość). Były zabawy z chustą Klanza, malowanie twarzy i loteria fantowa.

Na świetlicy szkolnej także dużo się działo: warsztaty „Czytające Szkoły”, układanie puzzli, tworzenie z papieru lokomotywy Brzechwy oraz kiermasz „Pluszaki dla Franka” (akcja charytatywna na rzecz ciężko chorego chłopaka).

Dużym zainteresowaniem cieszyła się wizyta policjantów i strażaków. Można było wsiąść do radiowozu, włączyć „koguta”, przymierzyć strój funkcjonariusza prewencji (hełm, kamizelka, tarcza, pałka) oraz dokładnie spenetrować gaśniczy wóz strażacki.

Reklama

Nie zabrakło też słodkości. Na szkolnym korytarzu sprzedawano domowe wypieki. Na koniec uczniowie, którzy zdobyli najwięcej punktów w konkurencjach otrzymali medale i puchary, a wszyscy uczestnicy dyplomy za udział w festynie.

Wioleta PIRÓG

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here