Fiat Chrysler Automobiles wstrzymał produkcję do 27 marca, również w Tychach

10
Fiat wstrzymał produkcję fot. ZB

Fiat Chrysler Automobiles wstrzymał produkcję aut do 27 marca, również w Tychach. Koncern Fiat  Chrysler Automobiles ogłosił dzisiaj (16 marca), że jego spółki zależne FCA Włochy i Maserati tymczasowo zawieszą produkcję w większości europejskich zakładów produkcyjnych. Dotyczy to też FCA Poland w Tychach.

Beata Dziekanowska, rzecznik prasowa FCA Poland, przekazała nam komunikat, z którego wynika, że w związku z ogólną sytuacją na rynkach wywołaną zagrożeniem koronawirusem, koncern zawiesza do 27 marca 2020 r. produkcję w większości europejskich zakładów produkcyjnych. Dotyczy to m.in. Polski, czyli fabryki FCA Poland w Tychach.  Ma to umożliwić Grupie FCA  „skuteczne reagowanie na zakłócenia popytu na rynku poprzez zapewnienie optymalizacji podaży”. W szczególności, jak czytamy, „ułatwia się zawieszenie produkcji, aby umożliwić Grupie przygotowanie się do szybkiego rozpoczęcia produkcji, gdy tylko pozwolą na to warunki rynkowe”.

Oprócz Polski zaktualizowany plan produkcji tymczasowo zamknie fabryki we Włoszech (Melfi, G. Vico (Pomigliano), Cassino, Mirafiori Carrozzerie, Grugliasco i Modena) oraz Serbii (Kragujevac).

We wszystkich obiektach FCA zwiększyła czyszczenie i odkażanie oraz inne ulepszenia w zakresie bezpieczeństwa pracowników – głosi dzisiejszy komunikat koncernu.

(pp)

Pierwszy przypadek koronawirusa w Tychach

10 KOMENTARZE

    • tyle ze fiatowskie plany od poczatku roku to wlasnie byly wszystkie soboty robocze do odwolania….. to moze dojda niedziele? 🙂 i bedzie 7 dniowy tydzien pracy zamiast 6 dniowego. Allbo ludzie beda robic po 12 godzin przez 6 dni, tez tak moze byc….. w koncu to Fiat, Adient i te sprawy.

  1. Przecież sprzedaż nowych samochodów spadnie, zarówno u klientów firmowych jak i indywidualnych, plany produkcyjne będą zmniejszone dla całego przemysłu samochodowego

  2. Spadnie sprzedaz samochodów jak w całej Europie, w Europie jest nadprodukcja samochodów, dla fiata 2 tyg przestoju to nie tragedia, za rok okaże się dopiero który koncern miał więcej oszczędności żeby przetrwać kryzys koronawirusowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here