Film o życiu, piciu i malowaniu

1
Dieter Niebieski czyli Dieter Nowak
Wojciech Szwiec, filmowiec-amator z Mikołowa, autor monografii „Filmowe Południe – Kino amatorskie na Górnym Śląsku”, zaprasza 23 czerwca, o godz. 17.00 na premierę swojego najnowszego filmu pt. „Dieter Niebieski”.

To film dokumentalny o niezwykłym malarzu – Dieterze Nowaku, który umiłował kolor niebieski i wszystkie jego odcienie. Nowak z zawodu mechanik urządzeń górniczych, pracował jako ślusarz w kopalni Kleofas w Katowicach. Jako twórca intuicyjny zasłynął górnośląskimi pejzażami. Jego obrazy są prezentowane m.in w kolekcjach Muzeum Ślaskiego w Katowicach, Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu oraz w zbiorach prywatnych. Jak mówi Wojciech Szwiec, jest to film biograficzny o życiu, piciu i malowaniu.

Spotkanie poprowadzi Jerzy Ciurlok. Projekcja i spotkanie z bohaterem i autorami filmu odbędzie się w siedzibie Kolekcji Stanisława Gerarda Trefonia Barwy Śląska w Rudzie Śląskiej Halembie przy ul. Młyńskiej 16. WSTĘP WOLNY. Ilość miejsc ograniczona.

„DIETER NIEBIESKI”, realizacja: Wojciech Szwiec, współpraca: Józef Żur, muzyka: Zdzisław Majerczyk. Występują: Dieter Nowak i Leszek Jęczmyk. Czas projekcji 17 minut. Płyta DVD z filmem będzie dostępna po spotkaniu.

https://www.facebook.com/events/1005185812928901/

http://wojciechszwiec.blogspot.com/

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here