[FILM] Zaginiona mieszkanka Tychów odnaleziona przez pilota policyjnego drona

0
Odnalezienie zaginione kobiety; screen z filmu Policji Śląskiej

Zaginięcie 63-letniej mieszkanki Tychów cierpiącej na zaniki pamięci mogło mieć tragiczny finał. Policjanci, podejrzewając, że kobieta zgubiła się w rozległym terenie leśnym, pełnym rozlewisk i bagien, zaangażowali w poszukiwania znaczne siły i specjalistyczny sprzęt poszukiwawczy. Czas działał na niekorzyść zaginionej. Na szczęście uwięzioną w grząskim strumieniu kobietę wypatrzył pilot policyjnego drona z katowickiej komendy wojewódzkiej. Uratowana 63-latka w stanie znacznej hipotermii trafiła do szpitala. 16 lipca policja udostępniła film z akcji poszukiwawczej i ratowniczej. To nagranie z policyjnego drona.

63-letnia kobieta z zanikami pamięci wyszła z domu w niedzielę w godzinach popołudniowych. Gdy nie wróciła do domu, policja została powiadomiona o jej zaginięciu. Stróże prawa z Tychów niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania. W ustalenie miejsca pobytu zaginionej zaangażowane były wszystkie patrole w mieście, a w szczególności policjanci Zespołu Poszukiwań KMP Tychy. Powiadomione zostały też jednostki ościenne. Policjanci sprawdzali miejsca, gdzie może przebywać kobieta oraz weryfikowali każdą informację mogąca pomóc w jej odnalezieniu. Wiadomo było, że 63-latka wyszła w koszuli nocnej, na której miała mieć założoną niebieską kurtkę.

-W związku z podejrzeniem, że kobieta oddaliła się w kierunku lasu, a jego teren jest bardzo rozległy i pełen podmokłych, grząskich terenów, policjanci zwrócili się o pomoc w poszukiwaniach do jednostek Straży Pożarnej oraz Specjalistycznej Grupy Ratowniczej z psem poszukującym osób żywych. Ponadto mundurowi nawiązali kontakt z Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach, aby wykorzystać w poszukiwaniach drona z kamerą termowizyjną wysokiej rozdzielczości – relacjonuje policja.

W poszukiwaniach uczestniczyło 5 zastępów PSP/OSP – 30 strażaków wyposażonych w GPS, drony i quady, Grupa Ratownicza Stare Bielsko – 6 osób wraz z psem, 10 dzielnicowych, 14 funkcjonariuszy referatu patrolowo-interwencyjnego KMP Tychy, 12 funkcjonariuszy wydziału kryminalnego i wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z KMP Tychy.

Policjanci rozłożyli siły na przeszukiwanie lasu i łąk, a drogi pożarowe i cieki wodne biegnące przez las były obserwowane przez drony. W poniedziałek po godzinie 13.00 pilot policyjnego drona dostrzegł kobietę, która leżała w cieku wodnym i nie potrafiła samodzielnie się z niego wydostać. Niezwłocznie na miejsce zostali skierowani strażacy na quadach, którzy z dużym trudem wydostali uwięzioną kobietę z grząskiego terenu i udzielili jej pierwszej pomocy. Policjanci potwierdzili, że to zaginiona mieszkanka Tychów. Uratowana 63-latka przekazana pod opiekę załodze pogotowia, które przewiozło ją do szpitala. W wyniku wstępnego badania ratownicy stwierdzili u kobiety znaczną hipotermię.

Na szczęście policjanci i pozostałe służby zdążyły odnaleźć zaginioną kobietę. Prawdopodobnie kilka godzin później wyczerpana 63-latka mogła całkiem osunąć się do wody i utonąć. Na szczęście pomoc przyszła na czas.

Policja Śląska udostępniła film z akcji poszukiwawczej i ratowniczej. Film jest nagraniem z policyjnego drona. Przedstawia etap poszukiwań zaginionej kobiety. Na nagraniu widać okolice lasu widziane z powietrza. W pewnym momencie operator drona zauważa postać. Jak się okazuje, jest to zaginiona kobieta, która leżała w cieku wodnym i nie potrafiła się samodzielnie z niego wydostać. Z pomocą ruszyły służby ratunkowe. Wydostają kobietę z niebezpiecznego terenu, udzielają pomocy, na noszach wydostają z lasu.

(t), źródło: Policja Śląska/KMP Tychy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here