Finał WOŚP w Świerczyńcu

0
Zabawa podczas ubiegłorocznego finału WOŚP; fot. Piotr Kaczmarczyk

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świerczyńcu odbędzie się 12-13 stycznia w Gminnej Szkole Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Atrakcją będzie m.in. pokaz iluzji.

W tym roku zbiórka WOŚP odbywa się pod hasłem „Pomaganie jest dziecinnie proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha – na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych”.

W Świerczyńcu, w sobotę, 12 stycznia o godz. 15.00 odbędzie się bal przebierańców dla dzieci oraz zajęcia z robotyki i makramy (sztuka wiązania sznurków bez użycia igły czy szydełka). Od godz. 17.30 rozpoczną się zawody dla mężczyzn (piłkarzyki i tenis stołowy) oraz dla kobiet (m.in. aerobik).

W niedzielę, 13 stycznia o godz. 14.35 wystąpią dzieci z świetlicy środowiskowej, przedstawią musical świąteczny. Dalszy harmonogram: 15.20 – występy przedszkolaków, 15.55 – uczniowie szkoły podstawowej przedstawią „Czerwonego Kapturka” po śląsku, 16.25 – ogłoszenie wyników konkursu plastycznego, 16.45 – występy podopiecznych Akademii Talentów w Bojszowach, 17.10 – spotkanie z himalaista Piotrem Głowackim, 18.15 – pokaz tańca brzucha, 18.25 – występ wokalny Julii Parszewskiej, 19.15 – koncert orkiestry KWK Ziemowit, 20.00 – Światełko do Nieba, 20.40 – pokaz iluzjonisty Rafała Mulki z Beskidzkiego Teatru Iluzji.

Przez cały weekend czynna będzie fotobudka, symulator lotu samolotem i jazdy rollercoasterem oraz stanowiska z goglami z wirtualną rzeczywistością.

Odbywać będą się: kiermasz rękodzieła i kursy pierwszej pomocy. Będzie można zarejestrować się w bazie dawców szpiku, a dla wzmocnienia poczęstować się pajdą ze smalcem, grochówką z kotła i kiełbaską z grilla. Odbywać będą się też warsztaty przetrwania, a w sobotę cyklicznie licytacje różnych gadżetów.

Wstęp – datek do puszki WOŚP.

Zobacz jak wyglądał finał WOŚP w Świerczyńcu w ubiegłym roku.

(J)

Dodaj komentarz