Fisz Emade Tworzywo w Underground Pubie

0
Fisz Emade Tworzywo; fot. materiały organizatora

Koncert braci Waglewskich odbędzie się w sobotę 23 listopada o godz. 19.00 w Underground Pubie (pl. Korfantego 1). Bilety w cenie 55 zł.

Fisz Emade Tworzywo to grupa wykonująca szeroko pojętą muzykę hip-hopową z wpływami takich gatunków jak jazz, downtempo czy funk. Zespół powstał w 2002 r. w Warszawie z inicjatywy braci: producenta muzycznego i instrumentalisty Piotra „Emade” Waglewskiego oraz rapera i wokalisty Bartosza „Fisza” Waglewskiego. Od 2001 r. zespół wydał 10 płyt utrzymanych w stylistyce hiphopowej.

W wersji koncertowej występują w mocno poszerzonym składzie wsparci znakomitymi muzykami. Ich album „Mamut”, wydany w 2014 r., uzyskała status Platynowej Płyty, została również laureatem Fryderyka 2015. To czas kiedy płyty Tworzywa zdominowane były przez rap, narracyjne utwory, nie tak melodyjne i rozśpiewane jak późniejszy okres twórczości.
Pełne dystansu i poczucia humoru, ale i refleksyjne teksty, to często długie monologi, narracyjne formy doskonale oddające klimat muzyczny lat 90., kiedy to hip-hop był gatunkiem dla braci wręcz rewolucyjnym.

„Chociaż trudno mi określić dzisiaj gatunek muzyki, którą tworzymy, to nie ma wątpliwości, że nie brzmiała by tak, a być może w ogóle nie było by nas na scenie muzycznej, gdyby nie hip-hop lat 90. i muzyka takich grup jak Tribe Called Quest i Beastie Boys” – mówił Fisz.

(JJ)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here