Fontanna ze szklaną mozaiką

0
Misy fontanny będą wyłożone mozaiką; wizualizacja Paradox-pa/UM Tychy

Fontanna w Parku Niedźwiadków w Tychach przejdzie metamorfozę. Jak informuje nas Ewa Grudniok, rzecznik prasowa Urzędu Miasta misy fontanny zostaną pokryte szklaną mozaiką w kolorze niebieskim z których kaskadowo będzie spływać woda.

Fontanna w Parku Niedźwiadków powstała na początku lat 70. Zaprojektował ją architekt Marek Dziekoński, autor wielu obiektów w Tychach, m.in. Klubu Górniczego NOT przy ul. Edukacji, lodowiska, budynków ZEG-u i dworca PKP.

W ostatnich latach fontanna niszczała. Tyski Zakład Usług Komunalnych w Tychach​ podpisał właśnie umowę na jej remont. Projekt modernizacji przygotowała Pracownia Architektoniczna Paradox-pa z Tychów. Wykonaniem prac zajmie się wyłonione w przetargu Przedsiębiorstwo Akwaplanta z Wrocławia.

Wizualizacja Paradox-pa/UM Tychy

Jak słyszymy od Ewy Grudniok, mozaikę fontanny będzie wykonywa Marlena Jędrocha – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznania, która doświadczenie zawodowe zdobyła w Irlandii, pracując dla renomowanej instytucji artystycznej Cill Rialaig Project. Marlena Jędrocha zajmuje się również prowadzeniem warsztatów mozaiki ceramicznej.

Jak informuje rzecznik UM Tychy, wykonawca ma pięć miesięcy od podpisania umowy (9 września br.) na wykonanie prac. Inwestycja będzie kosztowała 515 370 zł brutto.

Wizualizacja Paradox-pa/UM Tychy

(J)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here