Fronczewski na ekranie w Pasażu Andromeda

0

W Pasażu Kultury Andromeda, w ramach nowego cyklu „Scena TV”, mającego na celu przypomnienie ważnych i ciekawych spektakli Teatru Telewizji, 22 września będzie można obejrzeć na ekranie sztukę „Ja, Feuerbach” w reżyserii i z udziałem Piotra Fronczewskiego.

Inauguracja nowego cyklu „Scena TV”, w którym będą prezentowane najciekawsze spektakle teatralne Teatru Telewizji, prowadzi dyrektor Teatru Małego Paweł Drzewiecki. Każdorazowo słowem wprowadzi widza w klimat sztuki.

„Ja, Feuerbach” to głośna współczesna sztuka niemieckiego dramatopisarza i reżysera Tankreda Dorsta i jednocześnie debiut reżyserski Piotra Fronczewskiego. Jej autor w przejmujący sposób przedstawia dramat wybitnego aktora starej daty, który po latach przerwy postanawia wrócić na scenę.

Jest to przenikliwa opowieść o sztuce zaczynania od początku, o dylematach i rozterkach każdego powrotu, który równie dobrze może być zwycięstwem, co klęską. To również aktualny i niezwykle przenikliwy traktat o istocie teatru, gdzie nowe wciąż ściera się ze starym, i nigdy do końca nie wiadomo, które wartości są godne ocalenia, a które nadają się już do lamusa.

„Ja, Feuerbach” (2015), reż. Piotr Fronczewski,

Pasaż Kultury Andromeda, I piętro, sala projekcyjna,

22.09.2020, godz. 18.00, wstęp wolny.

Obsada: Piotr Fronczewski, Maria Ciunelis, Grzegorz Damięcki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here