Fundusze unijne i Urszula

0
Fot. Grzegorz GICZEL

W sobotę 12 maja na placu Baczyńskiego odbyły się Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Na najmłodszych czekało Innowacyjne Miasteczko Zabaw, a dorośli bawili się na koncercie Urszuli. 

Dzieci wzięły udział w warsztatach i pokazach robotyki oraz zobaczyły jak drukuje drukarka. Do ich dyspozycji było kino 7D, fotobudka, symulator lotów kosmicznych, mobilne plantetarium i Akademia Szalonych Naukowców. Gościem specjalnym był Zbyszek Urbański, prezenter telewizji TVN. Przed kamerą testuje różne gadżety i nowinki technologiczne.

Atrakcją  wieczoru był koncert Urszuli. Początki jej kariery w 1981 r. wiążą się z występami u boku Budki Suflera. Potem przyszedł czas na solowe występy, której zwieńczeniem był przebój „Dmuchawce, latawce, wiatr” i występ w kultowej komedii „Och, Karol”. Renesans popularności Urszula odnotowała w 1996 r., wydając album „Biała droga” z przebojami „Konik na biegunach”, „Niebo dla Ciebie”  czy „Na sen”.

Na finał imprezy odbył się pokaz mappingu 3D. Na imprezę współfinansowaną ze środków Unii Europejskiej zaprosił Michał Gramatyka, wicemarszałek województwa śląskiego.

(J)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here