Futbol z Disneyem. Piłkarski program dla dziewczynek

0
Zajęcia są bezpłatne; fot. Polonia Tychy

Już wkrótce startuje druga edycja programu UEFA Playmakers – programu europejskiej federacji piłkarskiej dedykowanego najmłodszym dziewczynkom. Zapisy trwają, a pierwsze zajęcia odbędą się 17 lutego.

UEFA Playmakers to program Unii Europejskich Związków Piłkarskich oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej, prowadzony we współpracy z wytwórnią Disney. Pilotażowo został wprowadzony w siedmiu krajach – w Szkocji, Rumunii, Serbii, Austrii, Belgii, Norwegii i w Polsce.

Jego celem jest bezpiecznie i przyjemnie wprowadzić dziewczęta w tajniki piłki nożnej poprzez ruch, zabawę i magię opowiadania historii firmy Disney. W Tychach za projekt odpowiada KKS Polonia Tychy, razem z Przedszkolem Artystyczno-Sportowym „SportArt” oraz GKS Tychy.

Zajęcia są przeznaczone dla dziewczynek w wieku 5-8 lat. Łącznie trwać będą trzy lata, a prowadzone są w sześciomiesięcznych modułach, po 10 treningów każdy. Po pierwszym module, który rozpoczął się pod koniec października 2020 roku, przyszedł czas na drugi. Fabuła ponownie będzie obracać się wokół bajki „Iniemamocni” i rodziny Supersów.

Udział w nich jest bezpłatny. Zajęcia odbywają się w każdą środę o godz. 16.30 na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Specjalnych nr 8 w Tychach (ul. Edukacji 21). Rodzice chętnej zawodniczki muszą wypełnić specjalny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na stronie www.poloniatychy.info. Więcej informacji pod numerem telefonu 501 780 593 oraz na stronie internetowej klubu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here