Gala Tyski Lider Przedsiębiorczości 2018

0

W piątek 22 czerwca w Zameczku Myśliwskim w Promnicach odbyła się Gala Tyskiego Lidera Przedsiębiorczości. To coroczna impreza Okręgowej Izby Przemysłowo-Handlowej w Tychach, stanowiąca gospodarcze podsumowanie roku. Wyróżniającym się przedsiębiorcom wręczono statuetki „Hermesów Biznesu”. 

To nagroda dla firm, przedsiębiorców i instytucji w istotny sposób wpływających na rynek regionalny, promujących produkty regionalne, tworzących nowe więzi gospodarcze z kontrahentami zagranicznymi, wdrażających usługi innowacyjne, jak również łączących gospodarkę rynkową ze społeczną odpowiedzialnością biznesu. Wyróżniane są również produkty oferowane dla mieszkańców regionu w ramach działań podejmowanych we współpracy z samorządem terytorialnym.

Wyróżnienie w kategorii Firma otrzymało Centrum Komputerowe Planeta Marcin Dejas. Nagroda główna trafiła do Auto Partner SA.

W kategorii Produkt wyróżniono Piekarstwo Krzysztof i Wiesław Krzak s.c. za produkty piekarnicze wytwarzane wg tradycyjnych receptur. Nagrodę główną otrzymała firma HASO S.C. Andrzej Paszek, Jerzy Macioszek za stację ładowania samochodów elektrycznych EVE.

W kategorii Usługa wyróżnienia otrzymała firma Stefa fitness Sp. z o.o. za profesjonalizm i kompleksową ofertę usług fitness. Nagroda główna trafiła do SAN-EL Sp z o.o. za wysoką jakość oraz profesjonalizm realizowanych usług i inwestycji elektrycznych.

W kategorii Debiut Ekspansja Rynkowa wyróżnienie otrzymała Paulina Bełoniak Grupa Projektowa oraz Maszkieteria Aleksandra Boczoń. Obie firmy zostały uhonorowane za rozwój i ekspansję na rynku regionalnym.

Nagrodę główną w kategorii Przedsiębiorca Roku otrzymał Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA. zarządzającego lotniskiem w Pyrzowicach. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymał Robert Gałązka, do maja 2018 r. prezes oraz dyrektor generalny Nexteer Automotive Poland.

Podczas gali wyróżnia się również wybitne osobistości województwa śląskiego, mającej największy wpływ zarówno na rozwój gospodarczy jak i społeczno-kulturowy regionu. Statuetkę w tej kategorii odebrał Kazimierz Karolczak, przewodniczący zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Statuetkę w kategorii Promotor Przedsiębiorczości odebrała Daria Szczepańska, obecnie Prezes Tyskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego sp. z o.o., za efektywne i skutecznego budowanie współpracy samorządu terytorialnego z samorządem gospodarczym.

W trakcie gali wręczono również odznaczenia samorządu wojewódzkiego. Odznaki Honorowe za Zasługi dla Województwa Śląskiego odebrali Maria Meresińska – właścicielka hurtowni Mera oraz Roman Szyja właściciel firmy Joker Club. Ponadto Złoty Medal za Długoletnią Służbę, nadawany przez prezydenta RP, otrzymał Marek Krawczyk, prezes zarządu Szpitalu Miejskiego w Tychach Sp. z o.o.

W gali Tyskiego Lidera Przedsiębiorczości wzięło udział blisko pół tysiąca zaproszonych gości ze świata biznesu, kultury, polityki oraz mediów. Wśród zaproszonych byli m.in. posłowie do Parlamentu Europejskiego i krajowego, przedstawiciele samorządu wojewódzkiego i miejskiego, przedsiębiorcy, ludzie kultury. Uroczystość uświetnił występ zespołu Big Belfer Band, który swoim brzmieniem przypomina amerykańskie orkiestry z lat 40. i 50. XX wieku. Gala współfinansowana była ze środków budżetu samorządu województwa śląskiego.

(J)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here