Gala Tyskiego Lidera Przedsiębiorczości

0
Fot. Przemysław Staniek

W piątek, 17 czerwca w Zameczku Myśliwskim w Promnicach odbyła się Gala Tyskiego Lidera Przedsiębiorczości, coroczna impreza Okręgowej Izby Przemysłowo-Handlowej w Tychach, stanowiąca gospodarcze podsumowanie roku. W czasie gali wręczono prestiżowe statuetki „Hermesów Biznesu”, stanowiących wyróżnienie dla firm, przedsiębiorców i instytucji w istotny sposób wpływających na rynek regionalny, promujących produkty regionalne, tworzących nowe więzi gospodarcze z kontrahentami zagranicznymi, wdrażających usługi innowacyjne, jak również łączących gospodarkę rynkową ze społeczną odpowiedzialnością biznesu.

Wyróżniane są również produkty oferowane dla mieszkańców regionu w ramach działań podejmowanych we współpracy z samorządem terytorialnym.

Statuetki przyznawane są przez kapitułę w kategoriach dla najlepszej Firmy, Produktu i Usługi, a także Przedsiębiorcy Roku i Wybitnej Postaci Regionu, tj. osobistości woj. śląskiego, mającej największy wpływ zarówno na rozwój gospodarczy jak i społeczno-kulturalny regionu. W trakcie Gali przyznawane są również odznaczenia państwowe, samorządu wojewódzkiego oraz gospodarczego.

Wyróżnienia w kategorii Firma otrzymał Voltar System Sp. z o.o. oraz RoTec Polska za innowacyjne systemy diagnostyczne maszyn i urządzeń. Nagroda główna trafiła do Nexteer Automotive Poland Sp. z o.o. W kategorii Produkt wyróżniono MASTER – Odpady i Energia Sp. z o.o. za nowoczesną instalację zagospodarowania odpadów komunalnych i Bank Zachodni WBK SA za program rozwoju i wsparcia małych i średnich przedsiębiorstw „Firmowe Ewolucje”. Nagrodę główną otrzymał Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych w Tychach za nowoczesne centrum kultury „Mediateka”.

W kategorii Usługa wyróżnienia otrzymały Przedsiębiorstwo Budowlano-Drogowe Drokan-1 Sp. z o.o. oraz Przedsiębiorstwo Budowlano-Projektowe Drokan-2 Jan Nogalski za wieloletnią działalność na regionalnym rynku remontowo-budowlanym. Nagroda główna trafiła do Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. za wysokiej jakości usługi transportu miejskiego oparte o ekologiczne rozwiązania.

W kategorii Ekspansja Rynkowa wyróżnienie otrzymała spółka PEPE Designe za kreatywność i dynamiczny rozwój. Nagrodę główną otrzymała Anna Dziubek, właścicielka firmy By Dziubeka – Biżuteria modowa za dynamiczny rozwój w branży modowej i ekspansję na rynki zagraniczne.

Nagrodę główną w kategorii Przedsiębiorca Roku otrzymał Piotr Wojaczek, prezes zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej za rozwój strefy ekonomicznej i promocję potencjału inwestycyjnego regionu. W trakcie Gali wyróżnia się również wybitne osobistości województwa śląskiego, mającej największy wpływ zarówno na rozwój gospodarczy jak i społeczno-kulturowy regionu. Statuetkę w tej kategorii odebrał Tadeusz Donocik, prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach – za wybitny wkład w rozwój gospodarczy Śląska i promocję przedsiębiorczości.

Podczas gali wręczono nagrody specjalne Okręgowej Izby Przemysłowo-Handlowej w Tychach w kategorii Promotor Miasta. Nagroda główna trafiła do Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy – AUKSO, a wyróżnienie otrzymał Tyski Klub Golfowy.

W trakcie Gali wręczono również odznaczenia samorządu wojewódzkiego. Złotą Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego odebrał prof. Marek Szczepański, a Srebrną Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego otrzymała Małgorzata Mazur.

W Gali Tyskiego Lidera Przedsiębiorczości wzięło udział blisko pół tysiąca zaproszonych gości ze świata biznesu, kultury, polityki oraz mediów. Wśród zaproszonych byli m.in. posłowie do Parlamentu Europejskiego i krajowego, przedstawiciele samorządu wojewódzkiego i miejskiego, przedsiębiorcy, ludzie kultury. Uroczystość uświetnił występ zespołu Big Belfer Band, który swoim brzmieniem przypomina amerykańskie orkiestry z lat 40. i 50. XX wieku. Gala współfinansowana była ze środków budżetu samorządu województwa śląskiego.

Lista nagród wręczanych podczas Gali Tyskiego Lidera Przedsiębiorczości, 17 czerwca 2016 r.

Nagroda Główna w Kategorii „Wybitna Postać Regionu” dla Pana Tadeusza Donocika za wybitny wkład w rozwój gospodarczy Śląska i promocję przedsiębiorczości

 Nagroda Główna w KategoriiPrzedsiębiorca Roku” dla Pana Piotra Wojaczka za rozwój Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. i promocję potencjału inwestycyjnego Śląska

 Nagrodę Główną w Kategorii „Firma” otrzymuje firma Nexteer Automotive Poland Sp. z o.o.

 Wyróżnienie w Kategorii „Firma” otrzymują:

Voltar System z o.o. za innowacyjne systemy automatyki przemysłowej

RoTec Polska Cimr Piotr – wyłączne przedstawicielstwo firmy SCHENCK RoTec na Polskę za innowacyjne systemy i maszyny wyważające i diagnostyczne dla wirników i urządzeń

 Nagrodę Główną w Kategorii „Produkt” otrzymuje Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych w Tychach za nowoczesne centrum kultury „Mediateka”

 

Wyróżnienie w Kategorii „Produkt” otrzymują:

MASTER – Odpady i Energia Sp. z o.o. za nowoczesną instalację zagospodarowania  odpadów komunalnych

Bank Zachodni WBK S.A. za program rozwoju i wsparcia małych i średnich przedsiębiorstw „Firmowe Ewolucje”

 Nagroda Główna w kategorii „Usługa” dla Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej Sp. z o. o. za wysokiej jakości usługi transportu miejskiego oparte o ekologiczne rozwiązania

 Wyróżnienia w Kategorii „Usługa” otrzymują: Przedsiębiorstwo Budowlano-Drogowe Drokan-1 Sp. z o.o. i Przedsiębiorstwo Budowlano-Projektowe Drokan-2 Jan Nogalski za wieloletnią działalność na regionalnym rynku remontowo-budowlanym

Nagroda Główna w Kategorii „Ekspansja Rynkowa” dla By Dziubeka – Biżuteria Modowa Anna Dziubek za dynamiczny rozwój firmy w branży modowej i ekspansję na rynki zagraniczne

 Wyróżnienie w Kategorii „Ekspansja Rynkowa” dla PEPE Designe Sp. komandytowa za kreatywność i dynamiczny rozwój

Nagroda Specjalna OIPH: Promotor Miasta

Nagroda Główna: Orkiestra Kameralna Miasta Tychy AUKSO

Wyróżnienie: Tyski Klub Golfowy

Odznaki Honorowe za Zasługi dla Województwa Śląskiego:

 Złota Odznaka Honorowa za Zasługi dla Województwa Śląskiego dla prof. Marka Szczepańskiego.

Srebrna Odznaka Honorowa za Zasługi dla Województwa Śląskiego dla Pani Małgorzaty Mazur.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here