Gala Tyskiego Lidera Przedsiębiorczości

0
Fot. Przemysław Staniek

W piątek, 17 czerwca w Zameczku Myśliwskim w Promnicach odbyła się Gala Tyskiego Lidera Przedsiębiorczości, coroczna impreza Okręgowej Izby Przemysłowo-Handlowej w Tychach, stanowiąca gospodarcze podsumowanie roku. W czasie gali wręczono prestiżowe statuetki „Hermesów Biznesu”, stanowiących wyróżnienie dla firm, przedsiębiorców i instytucji w istotny sposób wpływających na rynek regionalny, promujących produkty regionalne, tworzących nowe więzi gospodarcze z kontrahentami zagranicznymi, wdrażających usługi innowacyjne, jak również łączących gospodarkę rynkową ze społeczną odpowiedzialnością biznesu.

Wyróżniane są również produkty oferowane dla mieszkańców regionu w ramach działań podejmowanych we współpracy z samorządem terytorialnym.

Statuetki przyznawane są przez kapitułę w kategoriach dla najlepszej Firmy, Produktu i Usługi, a także Przedsiębiorcy Roku i Wybitnej Postaci Regionu, tj. osobistości woj. śląskiego, mającej największy wpływ zarówno na rozwój gospodarczy jak i społeczno-kulturalny regionu. W trakcie Gali przyznawane są również odznaczenia państwowe, samorządu wojewódzkiego oraz gospodarczego.

Wyróżnienia w kategorii Firma otrzymał Voltar System Sp. z o.o. oraz RoTec Polska za innowacyjne systemy diagnostyczne maszyn i urządzeń. Nagroda główna trafiła do Nexteer Automotive Poland Sp. z o.o. W kategorii Produkt wyróżniono MASTER – Odpady i Energia Sp. z o.o. za nowoczesną instalację zagospodarowania odpadów komunalnych i Bank Zachodni WBK SA za program rozwoju i wsparcia małych i średnich przedsiębiorstw „Firmowe Ewolucje”. Nagrodę główną otrzymał Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych w Tychach za nowoczesne centrum kultury „Mediateka”.

W kategorii Usługa wyróżnienia otrzymały Przedsiębiorstwo Budowlano-Drogowe Drokan-1 Sp. z o.o. oraz Przedsiębiorstwo Budowlano-Projektowe Drokan-2 Jan Nogalski za wieloletnią działalność na regionalnym rynku remontowo-budowlanym. Nagroda główna trafiła do Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. za wysokiej jakości usługi transportu miejskiego oparte o ekologiczne rozwiązania.

W kategorii Ekspansja Rynkowa wyróżnienie otrzymała spółka PEPE Designe za kreatywność i dynamiczny rozwój. Nagrodę główną otrzymała Anna Dziubek, właścicielka firmy By Dziubeka – Biżuteria modowa za dynamiczny rozwój w branży modowej i ekspansję na rynki zagraniczne.

Nagrodę główną w kategorii Przedsiębiorca Roku otrzymał Piotr Wojaczek, prezes zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej za rozwój strefy ekonomicznej i promocję potencjału inwestycyjnego regionu. W trakcie Gali wyróżnia się również wybitne osobistości województwa śląskiego, mającej największy wpływ zarówno na rozwój gospodarczy jak i społeczno-kulturowy regionu. Statuetkę w tej kategorii odebrał Tadeusz Donocik, prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach – za wybitny wkład w rozwój gospodarczy Śląska i promocję przedsiębiorczości.

Podczas gali wręczono nagrody specjalne Okręgowej Izby Przemysłowo-Handlowej w Tychach w kategorii Promotor Miasta. Nagroda główna trafiła do Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy – AUKSO, a wyróżnienie otrzymał Tyski Klub Golfowy.

W trakcie Gali wręczono również odznaczenia samorządu wojewódzkiego. Złotą Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego odebrał prof. Marek Szczepański, a Srebrną Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego otrzymała Małgorzata Mazur.

W Gali Tyskiego Lidera Przedsiębiorczości wzięło udział blisko pół tysiąca zaproszonych gości ze świata biznesu, kultury, polityki oraz mediów. Wśród zaproszonych byli m.in. posłowie do Parlamentu Europejskiego i krajowego, przedstawiciele samorządu wojewódzkiego i miejskiego, przedsiębiorcy, ludzie kultury. Uroczystość uświetnił występ zespołu Big Belfer Band, który swoim brzmieniem przypomina amerykańskie orkiestry z lat 40. i 50. XX wieku. Gala współfinansowana była ze środków budżetu samorządu województwa śląskiego.

Lista nagród wręczanych podczas Gali Tyskiego Lidera Przedsiębiorczości, 17 czerwca 2016 r.

Nagroda Główna w Kategorii „Wybitna Postać Regionu” dla Pana Tadeusza Donocika za wybitny wkład w rozwój gospodarczy Śląska i promocję przedsiębiorczości

 Nagroda Główna w KategoriiPrzedsiębiorca Roku” dla Pana Piotra Wojaczka za rozwój Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. i promocję potencjału inwestycyjnego Śląska

 Nagrodę Główną w Kategorii „Firma” otrzymuje firma Nexteer Automotive Poland Sp. z o.o.

 Wyróżnienie w Kategorii „Firma” otrzymują:

Voltar System z o.o. za innowacyjne systemy automatyki przemysłowej

RoTec Polska Cimr Piotr – wyłączne przedstawicielstwo firmy SCHENCK RoTec na Polskę za innowacyjne systemy i maszyny wyważające i diagnostyczne dla wirników i urządzeń

 Nagrodę Główną w Kategorii „Produkt” otrzymuje Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych w Tychach za nowoczesne centrum kultury „Mediateka”

 

Wyróżnienie w Kategorii „Produkt” otrzymują:

MASTER – Odpady i Energia Sp. z o.o. za nowoczesną instalację zagospodarowania  odpadów komunalnych

Bank Zachodni WBK S.A. za program rozwoju i wsparcia małych i średnich przedsiębiorstw „Firmowe Ewolucje”

 Nagroda Główna w kategorii „Usługa” dla Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej Sp. z o. o. za wysokiej jakości usługi transportu miejskiego oparte o ekologiczne rozwiązania

 Wyróżnienia w Kategorii „Usługa” otrzymują: Przedsiębiorstwo Budowlano-Drogowe Drokan-1 Sp. z o.o. i Przedsiębiorstwo Budowlano-Projektowe Drokan-2 Jan Nogalski za wieloletnią działalność na regionalnym rynku remontowo-budowlanym

Nagroda Główna w Kategorii „Ekspansja Rynkowa” dla By Dziubeka – Biżuteria Modowa Anna Dziubek za dynamiczny rozwój firmy w branży modowej i ekspansję na rynki zagraniczne

 Wyróżnienie w Kategorii „Ekspansja Rynkowa” dla PEPE Designe Sp. komandytowa za kreatywność i dynamiczny rozwój

Nagroda Specjalna OIPH: Promotor Miasta

Nagroda Główna: Orkiestra Kameralna Miasta Tychy AUKSO

Wyróżnienie: Tyski Klub Golfowy

Odznaki Honorowe za Zasługi dla Województwa Śląskiego:

 Złota Odznaka Honorowa za Zasługi dla Województwa Śląskiego dla prof. Marka Szczepańskiego.

Srebrna Odznaka Honorowa za Zasługi dla Województwa Śląskiego dla Pani Małgorzaty Mazur.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz