Galerie handlowe zostaną otwarte, ferie z zakazem wyjazdu

0
Konferencja premiera Mateusza Morawieckiego, 21.11.2020r._źródło: TVP Info

Dzisiaj (21 listopada) premier Mateusz Morawiecki przedstawił plan walki z epidemią koronawirusa na najbliższe 100 dni. Została m.in. podjęta decyzja o otwarciu sklepów i usług w galeriach handlowych, ferie zimowe odbędą się w całym kraju w tym samym terminie, ale uczniowie nie wyjadą na zimowiska.

W zależności od rozwoju sytuacji epidemicznej w Polsce rząd sięgnie do trzech przygotowanych wariantów obostrzeń sanitarnych. Pierwszy etap, nazwany etapem odpowiedzialności, obowiązywał będzie od 28 listopada do 27 grudnia 2020 r. Najwcześniej od 28 grudnia może nastąpić etap stabilizacji, czyli ewentualny powrót do trzech stref zakażeń (czerwonej, żółtej i zielonej). Gdy sprawy pójdą źle i trzeba będzie natychmiast i radykalnie ograniczyć transmisję wirusa w społeczeństwie – wprowadzona zostanie kwarantanna narodowa.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował na sobotniej konferencji, że od 28 listopada w ścisłym reżimie sanitarnym mogą funkcjonować sklepy i punkty usług w galeriach i parkach handlowych. Będzie tu obowiązywał limit osób – maksymalnie 1 osoba na 15 m2.

Etap odpowiedzialności (a więc trwający do 27 grudnia) kontynuuje nauczanie zdalne dla uczniów wszystkich klas szkoły podstawowej i ponadpodstawowej. O tym, jak będzie później – zadecyduje aktualny stan epidemiczny, ale szkolne ferie zimowe w całej Polsce trwać będą od 4 stycznia 2021 r. do 17 stycznia 2021 r. Obowiązywał będzie jednak zakaz wyjazdów na zimowiska; dzieci i młodzież mają pozostać w domach.

(pp)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here