Gdzie szukać sprawdzonych wykonawców i na co zwracać uwagę?

1

Wybór dobrego i niezawodnego wykonawcy bez względu na branżę to niełatwe zadanie. Budowa domu, remont mieszkania, modernizacja instalacji elektrycznej, czy optymalizacja infrastruktury sieciowej w firmie informatycznej to ogromne wyzwanie dla inwestora wymagające opanowania sztuki kompromisów i umiejętności negocjacji. Z pewnością w tym wyzwaniu pomoże profesjonalny wykonawca, który będzie służył radą, zaproponuje najkorzystniejsze rozwiązania i rzetelnie wykona usługę. Tylko gdzie takiego znaleźć?

Specjalista z internetu

W dobie wszechobecnego internetu poszukiwanie wykonawców jest dużo łatwiejsze niż kiedyś. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę wybraną frazę i natychmiast dysponujemy dziesiątkami ofert i stron firmowych polecających swoje usługi. Przeszukując strony wykonawców, znajdziemy wiele przydatnych informacji takich jak cennik poszczególnych usług, czy zakres wykonywanych prac. Internet ułatwia poszukiwania, ale dla własnego bezpieczeństwa równocześnie należy sprawdzić opinie o konkretnym fachowcu — na przykład na forach branżowych. Istnieją też serwisy takich jak Zleceniomat.pl, w  którym specjaliści z wielu branż składają swoje oferty i tworzą cenniki swoich usług, a poszukujący wykonawców mogą za pośrednictwem takiego serwisu łatwo dodać interesujące ich usługi do zlecenia i otrzymać gotowe wycenione oferty.

Bezpieczna opcja — czyli wykonawca z polecenia

Najbezpieczniejszą dla inwestora opcją jest zatrudnienie wykonawcy z polecenia. Zasięgając języka u znajomych i rodziny nagle okazuje się, że otrzymujemy szereg przydatnych kontaktów i informacji. Dobra opinia jest niezwykle ważna dla wykonawcy ze względów marketingowych, dlatego większość specjalistów poważnie traktuje swoje zlecenia i dba o zadowolenie klientów. Dodatkowym atutem jest możliwość obejrzenia u osoby polecającej efektu końcowego wykonanej usługi. Wystarczy umówić się na kawę i możesz na własne oczy ocenić jakość i estetykę wykonanych prac.

Casting na fachowca

Serwisy ze zleceniami to dobra alternatywa, jeśli nie masz czasu na poszukiwania specjalisty. Wystarczy na stronie lokalnego serwisu ze zleceniami zamieścić notkę „poszukuję fachowca do remontu” lub „zatrudnię wykonawcę do budowy domu” i czekać na odzew zleceniobiorców oferujących swoje usługi. Dodatkowo większość serwisów ma opcję oceny pracy fachowca, co pozwala na zapoznanie się z opiniami innych klientów i ułatwia wybór.

Priorytety, czyli sztuka wartościowania

Powszechnie funkcjonuje przekonanie, że jeśli coś jest drogie, to musi być dobre. Niekoniecznie. Wysoka cena nie zawsze gwarantuje najwyższą jakość usług. Optymalnym rozwiązaniem jest uzyskanie informacji i wycen u kilku wykonawców przed podjęciem ostatecznej decyzji. Rozmawiając z wykonawcami, koniecznie zapytaj  o referencje, certyfikaty i dyplomy potwierdzające kwalifikacje i ich stałe podnoszenie, ponieważ to one są gwarantem posiadania odpowiedniej wiedzy. Dodatkowym atutem jest wieloletnia działalność firmy, ponieważ ten właśnie wskaźnik ręczy o sporym doświadczeniu zawodowym.

1 KOMENTARZ

  1. My budowaliśmy dom z firmą JW budownictwo – jesteśmy kompletnie zieloni w temacie, a oni ogarniają wszystko, od formalności po wykonanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here