Gemini Park ponownie otwarta. Apel o rozwagę

0
Fot. Gemini Park Tychy

Dziś (28 listopada) został zniesiony trwający blisko miesiąc zakaz działalności centrów handlowych. W Gemini Park, największej w Tychach galerii, zapełniły się parkingi. Zakupy można było robić w ponad 130 sklepach, restauracjach i punktach usługowych. Zarząd galerii przypomina klientom o obowiązującym reżimie sanitarnym i apeluje o rozsądek.

Klienci odwiedzali sklepy z ubraniami, dodatkami i butami, a także te oferujące elektronikę, meble, wyposażenie wnętrz, multimedia oraz rzeczy dla dzieci. Działalność wznowiły perfumerie oraz sklepy sportowe. Czynne są także restauracje i kawiarnie, te jednak –  podobnie jak w minionych tygodniach – dalej prowadzą będą sprzedaż wyłącznie na wynos i z dostawą.

W związku z pandemią koronawirusa, w trosce o bezpieczeństwo klientów, Gemini Park wydłużyło swoje godziny otwarcia o dwie godziny. Czynne jest od godz. 8.00 do 22.00.

Podobnie jak w ponad 600 obiektach handlowych w całej Polsce, tak i w tyskim Gemini Park obowiązuje najwyższy reżim sanitarny. To wiąże się m.in. z limitem liczby klientów w sklepach oraz w samym centrum handlowym. Na 15 m kw. będzie mogło przebywać maksymalnie 1 osoba. O tym, ile osób może wejść do danego sklepu lub punktu usługowego informują komunikaty w witrynach, a także pracownicy lub ochrona. Nad limitem w galerii czuwa system liczący klientów.

Robiący zakupy zobowiązani do przestrzegania dezynfekcji rąk przed wejściem do galerii i do sklepu, zachowania dystansu min. 1,5 metra, a także zasłaniania nosa i ust np. maseczką. W sklepach, które udostępnią rękawiczki jednorazowe zalecane będzie także ich założenie na czas zakupów. Na terenie galerii znajdują się dyfuzory z płynem odkażającym. Osoby nie posiadające maseczki będą mogły otrzymać ją bezpłatnie u pracowników ochrony.

Galeria zapewnia, że regularnie w ciągu dnia dezynfekowane są toalety, a także miejsca mające częsty kontakt z dłońmi np. poręcze, klamki, przyciski. Także w sklepach częściej prowadzona będzie dezynfekcja m.in. stref kasy.

Licząc się z tym, że wiele osób będzie chciało zrobić przedświąteczne zakupy Gemini Park apeluje do klientów o rozwagę i stosowanie stosujmy się do wszystkich zasad sanitarnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here