GKS Tychy nie obroni tytułu mistrza Polski

0
W decydującym meczu play-off o finał MP, Cracovia zdeklasowała GKS Tychy; fot. ilustracyjne Łukasz Sobala

W szóstym meczu półfinałowym play-off (21 marca) Cracovia wygrała z GKS Tychy 4:1 i o hokejowe mistrzostwo Polski powalczy z JKH GKS Jastrzębie. Tyszanie nie obronią tytułu. O brąz zagrają z GKS Katowice.

Krakowianie dominowali w każdym elemencie gry i zasłużenie wygrali półfinałową rywalizację play-off 4:2. W bramce Pasów znów świetnie spisał się Robert Kowalówka, zastępujący Denisa Pieriewozczikowa, któremu zmarł ojciec i wyjechał na pogrzeb do Rosji.

Comarch Cracovia – GKS Tychy 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
1:0 Damian Kapica – Yevgeni Solovyov (7:52)
2:0 Erik Nemec – Tomas Franek (21:47)
3:0 David Goodwin – Darcy Murphy (31:46)
4:0 Yevgeni Solovyov – Jeremy Walsh (40:29)
4:1 Filip Komorski -Jean Dupuy – Bartłomiej Pociecha (51:40) 5/4

Cracovia w sezonie zasadniczym zajęła dopiero szóste miejsce, ale tuż przez zamknięciem okna transferowego została wzmocniona i świetnie sobie radzi w fazie play-off. Najpierw wyeliminowała Energę Toruń (4:2), a w półfinale pozbawiła tyszan szans na czwarty z rzędu tytuł mistrzowski.

W finale Cracovia walczyć będzie z drugim zespołem sezonu zasadniczego – JKH GKS Jastrzębie, który w półfinale wygrał z GKS Katowice 4:1. Rywalizacja o złoto toczyć się będzie do czterech zwycięstw. Pierwsze dwa mecze rozegrane zostaną 26 i 27 marca w Jastrzębiu, trzeci i czwarty 30 i 31 marca w Krakowie, a jeśli zajdzie taka konieczność, to kolejne 3 kwietnia w Jastrzębiu, trzy dni później w Krakowie i 9 kwietnia ponownie na lodowisku JKH GKS.

W finale mecze nie będą rozstrzygane w rzutach karnych. W przypadku remisu drużyny będą grały 20-minutowe dogrywki w trzyosobowych składach, które zostaną zakończone w chwili zdobycia zwycięskiej bramki.

GKS Tychy walczył będzie o brąz z GKS Katowice. Rywalizacja toczyć się będzie do dwóch zwycięstw. Pierwsze spotkanie odbędzie się w 27 marca w Tychach, drugie 31 marca w Katowicach, a trzecie – jeśli będzie potrzebne – 3 kwietnia znowu w Tychach.

(J), źródło: gkstychy.info, polsatsport.pl