GKS Tychy nokautuje Widzew w ostatnich minutach

0
Łukasz Grzeszczyk (z prawej) po strzeleniu gola Widzewowi; fot. Łukasz Sobala

Dziś (28 maja) w meczu otwierającym 32. kolejkę Fortuna 1 Ligi piłkarze GKS Tychy pokonali na wyjeździe drużynę Widzewa Łódź 2:0 (0:0).

Przez cały mecz przeważał Widzew, ale to tyszanie wyjechali z Łodzi z trzema punktami. Bramki zdobyli w końcówce spotkania.

W 89 minucie Żytek doskonale podał do Grzeszczyka. Ten dośrodkował z bocznego sektora boiska, a po błędzie bramkarza Widzewa, z piątego metra gola strzelił Kargulewicz.

W 90 minucie padła druga bramka dla GKS-u. Po dyskusyjnym faulu na Monecie w polu karnym, jedenastkę wykorzystał Grzeszczyk.

Po tym spotkaniu GKS Tychy wrócił na drugie miejsce w tabeli, gromadząc 59 punktów. Utrzyma je, jeśli w sobotę Radomiak –  bezpośredni rywal GKS-u w walce o ekstraklasę – przegra ze słabszą ekipą Resovii.

Widzew Łódź – GKS Tychy 0:2 (0:0)
0:1 – Kamil Kargulewicz (89.)
0:2 – Łukasz Grzeszczyk (90. rzut karny)

Widzew Łódź: Vjačeslavs Kudrjavcevs – Patryk Stępiński, Krystian Nowak, Daniel Tanżyna (84 Michał Grudniewski), Filip Becht – Michael Ameyaw (67 Piotr Samiec-Talar Ż), Bartłomiej Poczobut Ż, Marek Hanousek, Mateusz Michalski Ż (77 Łukasz Kosakiewicz), Dominik Kun Ż – Paweł Tomczyk (67 Marcin Robak Ż).

GKS Tychy: Konrad Jałocha – Maciej Mańka (64 Dominik Połap), Nemanja Nedić Ż, Kamil Szymura, 20. Bartosz Szeliga – Bartosz Biel (68 Łukasz Moneta), Łukasz Norkowski (86 Kamil Kargulewicz), Wiktor Żytek, Łukasz Grzeszczyk, Kacper Piątek (68 Sebastian Steblecki) – Szymon Lewicki.

Widzów: 4154.