GKS Tychy w Lidze Mistrzów: lekcja od Szwedów

0

Po niezłym meczu z trzecią drużyną Finlandii GKS Tychy musiał uznać zdecydowaną wyższość wicemistrzów Szwecji. GKS Tychy przegrał drugi mecz w Hokejowej Lidze Mistrzów.

Tyszanie zaczęli z animuszem, ale szybko zostali sprowadzeni do parteru. Już w pierwszej minucie John Murray spowodował upadek przeciwnika i na ławkę kar powędrował Michael Cichy. Szwedzi nie wykorzystali przewagi, ale niedługo potem byli blisko bramki – analiza wideo wykazała jednak, że krążek nie przekroczył linii bramkowej.

To udało się chwilę później, a potem w odstępie dwóch minut jeszcze dwukrotnie. Szwedzi prowadząc 3:0 dali nieco pograć tyszanom, ale ci nie umieli wstrzelić się w bramkę gości.

W drugiej tercji AIK szybko zdobył kolejnego gola, a błąd przy zmianie zrobili tyszanie. GKS odpowiedział jednak w świetny sposób – Kamil Górny pokonał szwedzkiego golkipera, ale jak się później okazało – była to jedyna bramka dla GKS-u Tychy w tym meczu.

Skelleftea rzuciła się do ataku, czego efektem były kolejne gole – pierwszy w osłabieniu, a dwa kolejne przed końcem drugiej tercji.

Przed ostatnią odsłoną Andrij Gusow zmienił Murraya na Kamila Lewartowskiego. Ten wpuścił tylko jedną bramkę i kilkukrotnie zatrzymał Szwedów.

Tyszanie przegrali w drugim swoim meczu w Hokejowej Lidze Mistrzów 1:8.

GKS Tychy – Skelleftea AIK 1:8 (0:3, 1:4, 0:1)

1:8 (49:07) E.Djuse – J.Aaltonen 5/4

GKS Tychy: Murray (Lewartowski) – Pociecha, Ciura, Kogut, Galant, Witecki – Bryk, Górny, Klimienko, Komorski, Michnow – Kotlorz, Horzelski, Sykora, Cichy, Szczechura – Jeziorski, Kalinowski, Gościński, Rzeszutko, Bagiński. Trener Andrij Gusow.

Skelleftea AIK: Lindvall (Armalis) – Pudas, Noren, Aaltonen, Olimb, Ericsson – Granber, Djuse, Holloway, Berggren, Andresson – Berglund, Lindgren, J.Lindstrom, L.Lindstrom, Moller – Stenvall, Eriksson, Wingerli, Hedberg. Trener Tommy Samuelsson.