GKS Tychy wraca z dalekiej podróży

1

GKS Tychy wraca z dalekiej podróży. Dosłownie i w przenośni. Dziś (3 marca) tyscy hokeiści przywożą z Gdańska zwycięstwo 3:0 (1:0, 0:0, 2:0). Porażka na Wybrzeżu oznaczałaby zakończenie walki o mistrzostwo Polski na ćwierćfinale play-off.

W pojedynku z MH Automatyką Gdańsk do czterech zwycięstw GKS Tychy wyrównał wynik na 3:3. O awansie do półfinału zadecyduje mecz w Tychach w środę 6 marca.

Spotkanie rozpoczęło się od szybkiego prowadzenia tyszan. W 2. minucie Galant wykorzystał fatalny błąd Cowleya, który dał sobie odebrać krążek. Bramka padła pomimo gry GKS-u w w osłabieniu.

O dzisiejszym zwycięstwie GKS Tychy zadecydowały zabójcze kontry w końcówce trzeciej tercji. W 58 minucie gola na 2:0 strzelił Klimienko po wyprowadzonej kontrze i sam na sam z bramkarzem. Trzecią bramkę dla GKS-u zdobył Sykora (59:22), który z bliska trafił do pustej bramki.