GKS Tychy wygrał z Miedzią Legnica i jest najlepszy w lidze

0
Ryszard Tarasiewicz, trener GKS-u Tychy (fot. Michał Pawlak)

Piłkarze Ryszarda Tarasiewicza wygrali z Miedzią Legnica, liderem I ligi. GKS jest najlepszym zespołem na drugim poziomie rozgrywek w tym roku!

Jedynego gola meczu zdobył Łukasz Grzeszczyk. Kapitan tyskiego GKS-u w 50. minucie przymierzył tuż obok słupka legnickiej bramki po tym jak strzał Nikolasa Wróblewskiego zablokowali obrońcy.

Tyszanie zagrali bardzo dobre spotkanie i zasłużenie zgarnęli komplet punktów.

– Pierwsze 20 minut były niezłe w naszym wykonaniu. Dobrze weszliśmy w to spotkanie, ale za dużo było momentów, gdzie graliśmy na pograniczu ryzyka i dosyć niefrasobliwie. Bramka była tego efektem. Ten strzał Grzeszczyka mogliśmy zablokować, ale byliśmy pasywni – powiedział na pomeczowej konferencji Dominik Nowak, trener Miedzi Legnica.

– Wiedzieliśmy, czego możemy się spodziewać. To nie odkrycie Ameryki, że grał z nami najlepszy zespół w I lidze. Graliśmy tak, jak chcieliśmy. Nie mogliśmy sobie pozwolić na bardziej otwartą grę. To nie w naszym stylu, żeby „pressować” wysoko. Organizacja gry, która na wysokim poziomie jest od dłuższego czasu, znów się potwierdziła. Gratulacje dla chłopaków – podsumował Ryszard Tarasiewicz, trener tyszan.

GKS Tychy Miedź Legnica 1:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Łukasz Grzeszczyk (50.)

GKS Tychy: Jałocha – Grzybek, Biernat, Tanżyna, Abramowicz (64. Fidziukiewicz), Bernhardt (86. Matusiak), Mańka Ż, Daniel, Grzeszczyk, Wróblewski (75. Kaczmarczyk), Zapolnik.

Miedź Legnica: Sapela – Bartczak Ż (85. Deleu), Osyra Ż, De Amo Perez, Zieliński, Augustyniak, Mystkowski (85. Idzik), Forsell (67. Garguła), Łobodziński, Piasecki Ż, Piątkowski.

Sędziował: Wojciech Krztoń (Olsztyn). Widzów: 4 093.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here