GKS Tychy wygrywa po szalonym meczu

0
GKS Tychy wygrał czwarty raz z rzędu, zdjęcie ilustracyjne; fot. Łukasz Sobala

Piłkarze GKS Tychy pokonali dziś (15.05) Miedź Legnica 3:2 w wyjazdowym meczu 30. kolejki Fortuna 1 Ligi. Podopieczni Artura Derbina długo prowadzili, potem to prowadzenie roztrwonili, ale ostatecznie zdołali przechylić szalę na swoją korzyść.

Na początku mieliśmy prawdziwe trzęsienie ziemi. W 13. minucie było już 2:0 dla tyszan. Wynik w 5. minucie otworzył Kacper Piątek ładnym uderzeniem z dystansu, a kilka minut później jego brat Jakub Piątek pięknym strzałem w okienko podwyższył prowadzenie.

Miedź na gola kontaktowego musiała czekać do drugiej połowy, kiedy to Nemanja Mijusković pokonał Konrada Jałochę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. To trafienie uskrzydliło gospodarzy i w 84. minucie Michał Bednarski wyrównał po uderzeniu głową.

Tyszanie błyskawicznie chcieli odpowiedzieć i już dwie minuty później Wiktor Żytek kapitalnie uderzył z powietrza, a piłka odbijając się jeszcze od obrońcy wpadła do bramki Miedzi. Wynik do końca nie uległ zmianie i GKS wygrał po raz czwarty z rzędu.