GKS Tychy z brązem na pocieszenie

0

Hokeiści GKS Tychy pokonali 30 marca GKS Katowice 4:1 w trzecim, decydującym spotkaniu o trzecie miejsce Polskiej Hokej Ligi 2020/21. Tym samym wygrali całą rywalizację 3:0 i zdobyli brązowe medale mistrzostw Polski.

To było kolejne pewne zwycięstwo tyszan w tej rywalizacji. Sprawę dodatkowo ułatwił fakt strzelenia szybko pierwszej bramki. Już w czwartej minucie Paul Szczechura wykorzystał dobre zagranie Christiana Mroczkowskiego i dokładając tylko kij wbił krążek do bramki rywali.

W 24. minucie zdołali odpowiedzieć gospodarze, za sprawą Jesse Rothli. Trzy minuty później Paul Szczechura w przewadze zdobył swoją drugą tego dnia bramkę i ponownie wyprowadził tyski GKS na prowadzenie.

Następne trafienia padły już w trzeciej tercji. W 46. minucie Brycen Martin podwyższył na 3:1, a czwarte trafienie padło po strzale Filipa Komorskiego na pustą bramkę.

30 marca 2021, lodowisko „Satelita” w Katowicach
GKS Katowice – GKS Tychy 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)

0:1: P. Szczechura (Martin, Mroczkowski) 3:03
1:1: Rothla (Michalski, Marttinen) 23:46
1:2: P. Szczechura (Mroczkowski, A. Szczechura) 27:06, +1
1:3: Martin (Rzeszutko, Wronka) 45:08, +1
1:4: Komorski (Mroczkowski, Wronka) 59:48, +1
Minuty karne: 16:6

Katowice: Simboch – Kruczek, Wajda;Fraszko, Pasiut, Wanat – Marttinen, Franssila; Stiepanow, Rothla, Michalski – Lyamin, Andersons; Adamus, Starzyński, Nahunko – Krawczyk, Zieliński; Mularczyk, Paszek, Skrodziuk.
Tychy: Murray – Kotlorz, Pociecha; Gościński, Komorski, Jeziorski – Seed, Martin; A. Szczechura, P. Szczechura, Mroczkowski – Ciura, Biro; Witecki, Wronka, Dupuy – Bizacki, Mesikammen, Galant, Rzeszutko, Marzec.

WCZEŚNIEJSZE SPOTKANIA:

Zawodnicy z Katowic, podobnie jak GKS Tychy, ostrzyli sobie zęby na walkę o mistrzostwo kraju. Lepsi od nich okazali się jednak hokeiści JKH GKS Jastrzębie. W pierwszym spotkaniu o brąz (26 marca) mieliśmy zmianę w tyskiej bramce – Ondreja Raszkę, który był pierwszym wyborem trenera Majkowskiego w fazie play-off, zastąpił John Murray. Amerykanin z polskim paszportem spisał się bardzo dobrze, broniąc aż 29 strzałów.

Mecz zakończył się wynikiem 5:1 dla GKS Tychy, a najciekawsza była tercja numer trzy. Po bramkach Wronki i Paula Szczechury w pierwszej tercji, w drugiej odsłonie nie oglądaliśmy bramek. W trzecich dwudziestu minutach oglądaliśmy aż cztery bramki, a strzelanie w tej części meczu zaczął Christian Mroczkowski już 48 sekund po rozpoczęciu tercji. Niecałe trzy minuty później katowiczanie zdobyli jedyną, jak się okazało, bramkę w meczu – w podwójnej przewadze Andriej Stiepanow pokonał strzałem z okolic bulika Murraya. W 52. minucie Michael Cichy zdobył gola numer cztery dla swojej drużyny, wjeżdżając z krążkiem do bramki rywali, a niespełna cztery minuty później Filip Komorski ustalił wynik spotkania.

27 marca  oba zespoły zmierzyły się po raz drugi i tak jak w pierwszym meczu, górą również był GKS Tychy. Strzelanie rozpoczął w 38 sekundzie Mateusz Gościński i był to jedyny gol w pierwszej tercji. Już na początku drugiej gospodarze wbili dwa kolejne ciosy przeciwnikom, bowiem w 22. minucie Jarosław Rzeszutko z bliska pokonał bramkarza przeciwników, a w 26. minucie Bartłomiej Jeziorski prawdziwą bombą z niebieskiej linii zaskoczył stojącego między słupkami Macieja Miarkę. Gola pocieszenia dla katowiczan zdobył Maciej Kruczek w 54. minucie.