GKS Tychy zagra bez kapitana. Kara dla Grzeszczyka za „środkowy palec”

0
Łukasz Grzeszczyk, kapitan GKS Tychy; fot. Łukasz Sobala
Reklama

Decyzją Komisji Dyscyplinarnej PZPN Łukasz Grzeszczyk, kapitan GKS Tychy nie zagra w trzech najbliższych spotkaniach Fortuna 1. Ligi. Grzeszczyk został ukarany za niesportowe zachowanie po meczu z Widzewem Łódź.

O decyzji PZPN poinformował dziś (3 czerwca) oficjalny serwis tyskiej drużyny gkstychy.info. Zawieszenie kapitana Trójkolorowych na trzy mecze oznacza, że nie zagra on już do końca sezonu zasadniczego – Odrą Opole (6 czerwca) i ŁKS Łódź (13 czerwca) i ewentualnym pierwszym barażu o ekstraklasę.

Jak podaje gkstychy.info, Komisja Dyscyplinarna PZPN zakwalifikowała zachowanie 33-letniego pomocnika GKSu po końcowym gwizdku sędziego, jako „wysoce niesportowe zachowanie”, nakładając minimalną w tego typu sytuacjach karę trzech meczów pauzy.

Serwis klubowy nie podaje na czym polegać miało owo „wysoce niesportowe zachowanie”.

Sytuację opisuje m.in. Interia.pl. Wedle tej relacji Łukasz Grzeszczyk 34-letni zawodnik najpierw podbiegł do trybun i zaczął prowokować kibiców Widzewa. Po zakończeniu meczu doszło do ostrej wymiany zdań między piłkarzami obu drużyn.

Reklama

Grzeszczyk miał usłyszeć od rywali, by nie „pajacował i nie prowokował kibiców zwłaszcza, że w tym klubie rozpoczęła się jego kariera (w Widzewie grał w latach 2009-2011)”. Kapitan GKS-u miał odpowiedzieć, że w tym klubie „go stłamsili”. Kiedy schodził z boiska do tunelu wdał się w pyskówki z kibicami i wtedy kilka razy – co zostało zapisane w protokole meczowym – pokazał środkowy palec. Widział to sędzia techniczny i poinformował arbitra głównego, a ten ukarał zawodnika czerwoną kartką.

Łukasz Grzeszczyk (z prawej) po strzeleniu gola Widzewowi; fot. Łukasz Sobala
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here