GKS Tychy zapewnił sobie pierwsze miejsce w fazie zasadniczej

0

Na trzy kolejki przed końcem GKS Tychy zapewnił sobie pierwsze miejsce w tabeli sezonu zasadniczego. Tyszanie pokonali u siebie Orlika Opole 6:3.

W barwach GKS-u zadebiutował m.in. Fin Joonas Huovinen i już w pierwszej tercji wpisał się na listę strzelców. Tyszanie pewnie wygrali pierwszą odsłonę i potem kontrolowali sytuację. Dopiero w trzeciej tercji dali sobie wbić dwa gole, ale nie zmieniło to ostatecznie rezultatu spotkania.

Podopieczni Andrija Gusowa na trzy kolejki przed końcem sezonu zasadniczego zapewnili sobie pierwsze miejsce przed fazą play-off.

PGE Orlik Opole – GKS Tychy 3:6 (1:4, 0:2, 2:0)
0:1 Mateusz Bepierszcz – Michał Kotlorz – Michael Cichy (05:34)
0:2 Filip Komorski – Bartłomiej Jeziorski (09:14)
0:3 Filip Komorski – Bartłomiej Pociecha – Alex Szczechura (10:36) 5/4
0:4 Joonas Huovinen – Filip Komorski (11:59)
1:4 Martin Przygodzki – Radek Meidl – Milan Baranyk (17:53)
1:5 Mateusz Gościński – Jarosław Rzeszutko – Michał Woźnica (22:06)
1:6 Michael Cichy – Alex Szczechura (25:04) 5/4
2:6 Alexei Trandin – Radek Meidl (41:07)
3:6 Michal Satek – Milan Baranyk – Miroslav Zatko (42:47)

GKS: Murray (Zawalski) – Pociecha, Ciura; Galant, Kalinowski, Witecki – Bryk, Górny; Gościński, Rzeszutko, Woźnica – Kotlorz, Kaznadzei; Bepierszcz, Cichy, Szczechura – Gazda, Jachym; Huovinen, Komorski, Jeziorski.