Goczałkowice dziękują Łukaszowi Piszczkowi

0
Podczas V Turnieju o Puchar Łukasza Piszczka w Goczałkowicach (2017 r.), fot. UG Goczałkowice-Zdrój

We wtorek Łukasz Piszczek zagra ostatni mecz w reprezentacji Polski. Goczałkowice-Zdrój postanowiły podziękować piłkarzowi pochodzącemu z tej właśnie miejscowości.

65 spotkań z orłem na piersi, 3 bramki, 9 asyst, mnóstwo wspaniałych, emocjonujących akcji, także w meczach o najwyższą stawkę, udział w pięciu piłkarskich mistrzostwach – tak wygląda niesamowita kariera w piłkarskiej reprezentacji Polski pochodzącego z Goczałkowic-Zdroju Łukasza Piszczka. We wtorek, 19 listopada, Łukasz zagra ostatni mecz w kadrze. Spotkaniem eliminacyjnym do Euro 2020 ze Słowenią zakończy piękną reprezentacyjną karierę.

Łukasz często podkreśla swoje przywiązanie do Goczałkowic. – Goczałkowice są mi bliskie. Nie tylko dlatego, że stresują mnie mecze LKS-u, ale może bardziej dlatego, że tutaj się wychowałem. To m.in. tutaj ukształtował się mój charakter, który doprowadził mnie do miejsca, w którym jestem – mówił w marcu br.

Szczególną sympatią utytułowany obrońca darzy także LKS Goczałkowice-Zdrój, swój były klub. Jak tylko może, stara się śledzić spotkania piłkarzy, doradzać im czy spotykać się z nimi. Mimo że gra w jednym z najlepszych klubów piłkarskich na świecie. Wcześniej zapowiadał, że po zakończeniu kariery piłkarskiej chciałby się związać z LKS-em. W Goczałkowicach funkcjonuje już Akademia BVB im. Łukasza Piszczka, która szkoli młodych piłkarzy. Fundacja powołana przez obrońcę modernizuje tereny sportowe przy ul. Uzdrowiskowej, powstaje tam najnowocześniejsza w regionie baza sportowa. Piłkarz jak tylko może bierze udział w zajęciach.

„Dlatego ostatni mecz w reprezentacji Polski to doskonała okazja, aby mieszkańcy Goczałkowic podziękowali Łukaszowi za jego grę w kadrze, za wszystkie emocje, wzruszenia, których dostarczył nam występując w biało-czerwonych barwach. Mecz ze Słowenią na PGE Narodowym w Warszawie śledzić będzie liczna, ponad 200-osobowa grupa kibiców z naszej gminy, z wójt Gabrielą Plachą oraz Jerzym Sodzawicznym, prezesem OSP Goczałkowice-Zdrój na czele” – czytamy na stronie UG Goczałkowice-Zdrój.

– Chcemy być w tym dniu z Łukaszem, podziękować za jego wspaniałą grę, a także za to, że nigdy nie zapomniał o Goczałkowicach, zawsze z dumą opowiadał o swoich korzeniach. Chcemy mu podziękować za to, że tak wspaniale naszą gminę promuje – mówi wójt Gabriela Placha.

Z okazji ostatniego meczu Łukasza w kadrze Urząd Gminy zachęca mieszkańców Goczałkowic do podzielenia się swoimi wspomnieniami dotyczącymi piłkarza.

„Może macie jakieś ciekawe, archiwalne zdjęcia z młodym Piszczkiem, kiedy grał jeszcze w Goczałkowicach, uczył się tu albo już przyjeżdżał jako wielki piłkarz, ale zawsze chętnie spotykał się ze swoimi fanami? Wyślijcie nam je, napiszcie o nich kilka zdań! Zachęcamy też do podzielenia się wspomnieniami dotyczącymi Łukasza: jak go zapamiętacie, jakie macie wspólne przeżycia, doświadczenia, co w nim lubicie?” – piszą urzędnicy. Szczegóły: na na stronie UG, gdzie można również przeczytać o przygotowywanej specjalnej publikacji poświęconej Łukaszowi Piszczkowi, którą planuje wydać Urząd Gminy Goczałkowice-Zdrój. Ma to być podziękowanie dla Łukasza, a także pamiątka dla mieszkańców.

(t), źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here